11 نکته برای خرید یک مبل عالی
22
جولای

11 نکته برای خرید یک مبل عالی

کاناپه یک سرمایه گذاری عمده در مبلمان با کیفیت است و ممکن است شما دهه ها با آن زندگی کنید، بنابراین تصمیم گیری مهمی است.

ترجیحات سبک یک امر شخصی است، اما وقتی صحبت از انتخاب مبل با کیفیت می شود، معیارهای عینی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از مبل راحتی که سالها از آن راضی هستید استفاده کنید.

11 نکته برای خرید یک مبل عالی

 

 

 

1- سازگاری را بررسی کنید

اگر کاناپه مناسب شما نباشد، منطقی نیست.صندلی ها باید برای همه اعضای خانواده شما راحت باشند.اگر مبل تکیه دار میخرید، اطمینان حاصل کنید که در همه موقعیت های مختلف راحت است.

توجه اولیه به عمق صندلی ها است.صندلی های عمیق یا کم عمق را بسته به قد خود انتخاب کنید پشتی نیمکت باید پشت شما را به اندازه کافی پشتیبانی کند و پاها را روی زمین و پشت زانوها را کمی جلوتر از بالش صندلی پایین قرار دهید.

و اگر کاناپه جایی است که دوست دارید چرت بزنید، برای تست یک مبلمان با کیفیت حتماً روی کاناپه دراز بکشید و ببینید آیا به اندازه کافی برای چرت زدن راحت است.

 

 

 

 

2- قاب را ارزیابی کنید

پارچه و کوسن ها یا لوازم خانگی میتوانند در صورت فرسوده شدن تعویض شوند ، اما یک کاناپه زمانی مبلمان با کیفیت محسوب می‌شود که از قاب داخلی جامد و با کیفیتی برخوردار باشد .

اگر هدف شما خرید یک مبلمان باکیفیت است ابتدا بهتر است قاب را بشناسید. مبل های ارزان تر ممکن است قابهایی از تخته خرده چوب، پلاستیک یا فلز داشته باشند، اما یک کاناپه با کیفیت خوب دارای یک قاب چوب سخت است.

ترجیحاً یک قاب چوب سخت “خشک شده با کوره” ساخته شده از بلوط، ساحل یا خاکستر است.

قاب های کاج از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند، اما اغلب ظرف مدت پنج سال شروع به تاب خوردن و لرزیدن می کنند.پایه های کاناپه باید یا قسمت های جدا نشدنی قاب باشد یا با پیچ یا رولپلاک روی آنها نگه داشته شود.

یک آزمایش آسان برای ساخت قاب جامد این است که یک گوشه جلو یا پایه مبل را از کف به ارتفاع 6 اینچ یا بالاتر بردارید.

اگر پای جلوی دیگر نیز به سرعت از زمین بلند نشود، این نشانه چرخش قاب است و بنابراین ضعیف است.مبل هایی که تحت این آزمایش به وضوح می پیچند یا خراش می خورند، محلی است که باید از آن اجتناب کنید.

 

 

 

 

3- در مورد نجاری بپرسید

در بررسی فیزیکی و باطن یک مبلمان با کیفیت، اگرچه روشی که به وسیله آن قطعات قاب بهم چسبیده اند ممکن است بلافاصله مشهود نباشد، اما فروشنده یا مشخصات فنی چاپ شده باید این اطلاعات را داشته باشد.

به دنبال قاب هایی باشید که با رولپلاک های چوبی، رولپلاک های چوبی دوتایی، بلوک های گوشه ای چوبی یا پیچ ها و براکت های فلزی به هم متصل شده باشند.

هرگز مبل راحتی را که فقط با منگنه، میخ یا چسب مونتاژ شده خریداری نکنید، اگرچه ممکن است از این ها برای تقویت بیشتر استفاده شود.

 

 

 

 

4- بازوها را تست کنید

یک مبل با قاب چوب سخت خوب مونتاژ شده با رولپلاک یا براکت های گوشه ای باید یک مبلمان با کیفیت باشد، اما هنوز هم ایده خوبی است که بازوهای مبل را به سختی محکم کنید تا از محکم بودن آنها مطمئن شوید، روی آنها در خانواده هایی که دارای فرزندان فعال است، شایع ترین قسمت شکست روی کاناپه(به غیر از تودوزی) بازوها است.

در حالی که کاناپه را تست می کنید، بازوها را محکم فشار دهید و به دنبال نشانه ای از لرزیدن باشید.از خرید هر کاناپه ای که محکم نیست خود داری کنید.

11 نکته برای خرید یک مبل عالی

 

 

 

5- فنر ها را در نظر بگیرید

فنرهایی که بالشتک ها را روی نیمکت نگه می دارند در سه سطح کیفیت ارائه می شوند. با قیمت پایینتر (و حداقل دوام) مواردی هستند که در اصل فنر نیستند، بلکه فقط توری یا مش هستند.

اگر هدف شما یک مبلمان با کیفیت است از این کاناپه ها خودداری کنید.بیشتر کاناپه ها از آنچه به عنوان فنرهای مارپیچ معروف است استفاده می کنند تکه های مضراب سیم ماری که فاصله بین اعضای قاب را طی می کند.

اینها پشتیبانی خوبی دارند، اما اگر فلز سنگین نباشد ممکن است به مرور زمان آویزان شود.مبل های لوکس مجهز به چیزی است که به آن “فنرهای دستی بسته شده هشت طرفه” می گویند، بسیار راحت اما گران نیز هستند.

برخی از کارشناسان اختلاف دارند که آیا فنرهای دستباف راحت تر از فنرهای مارپیچی خوب هستند، اما شما می توانید قضاوت کننده آن باشید.

فنرها را از طریق روکش مبلی احساس کنید.چشمه های خوب برای پشتیبانی خوب کاملاً محکم و در فاصله نزدیک یکدیگر قرار خواهند گرفت.در هنگام نشستن روی کاناپه به راحتی ، استحکام و کیفیت بیاندیشید.

 

 

 

 

6- لایه گزاری را احساس کنید

قاب و تمام گوشه های کاناپه باید به خوبی پر شود.دست خود را روی تمام گوشه ها بزنید تا مطمئن شوید لبه های قاب را از طریق روکش مبلمان با کیفیت احساس نمی کنید.(لایه گزاری یکی از مهم ترین امور اجرای یک مبلمان با کیفیت است)

اگر لایه گزاری با کیفیت نباشد‌ رو مبلی خیلی زود فرسوده می شود و استفاده از کاناپه شما چندان راحت نخواهد بود.(انواع فوم مبل)

11 نکته برای خرید یک مبل عالی

 

 

 

7- مکانیسم هایی که عمل میکند را آزمایش کنید

اگر کاناپه شما تختخوابی  است، اطمینان حاصل کنید که مکانیزم را به طور مکرر و تهاجمی به کار بگیرید تا مطمئن شوید که  به راحتی کار می کند.

از هرگونه انتفال مکانیکی یا استفاده بدون نرمش و با آسیب رسانی به کاناپه که مشاهده می کنید غافل نشوید این موارد فقط پس از استفاده مکرر در خانه برجسته می شوند.

 

 

 

 

8- لوازم داخلی را ارزیابی کنید

روفرشی با کیفیت ممکن است برای راحت قرارگیری مبل شما مناسب نباشد، اما برای جذابیت بصری آن بسیار مهم است. درست مثل لباس های متناسب که الگوهای راه راه ها دارند باید در درزها مطابقت داشته باشند.

اگرچه ممکن است بلافاصله مورد توجه شما قرار نگیرد، اما الگوهای نامناسب راه راه به شما این حس را می دهد که چیزی “نادرست” است.

راه راه هایی که در درزها مطابقت دارند، باعث می شوند که مبل کاملاً آراسته به نظر برسد.الگوها باید در مرکز قرار بگیرند و همه درزها و جوش ها باید مستقیم کار کنند.

جوشکاری ناهموار و درزهایی که به این طرف یا آن طرف کشیده می شوند، بدین معنی است که پوشش بدرستی طراحی شده است.

با روفرشی پارچه ای، تعداد نخ های بالاتر نشان دهنده بافت پارچه ای با دوام تر و بادوام تر است.اگر دکمه ای وجود دارد، بررسی کنید که به راحتی در آن دوخته شده اند.دکمه های شل خاموش می شوند و به سرعت گم می شوند.

 

 

 

 

9- کوسن ها را بررسی کنید

بالشتک های صندلی باید محکم و انعطاف پذیر بوده و کاملاً درون قاب مبل قرار بگیرند.بالشتک ها باید بعد از فشار دادن و رها شدن فرم خود را بازیابند.

بالشتکی که هنگام فشار دادن پایین بماند در کمترین زمان صاف می شود، در نهایت بد ظاهر به نظر می رسد و هنگام استفاده از بالشتک ها احساس ناراحتی می کنید.

بالشتک هایی که کاملاً متناسب نباشند به سرعت شکل خود را از دست می دهند و لبه ها شروع به ظاهر ناخوشایند می کنند.

بحث در مورد بهترین نوع مواد برای کوسن های مبل بحث قابل توجهی است.کفپلی اورتان متداول ترین ماده مورد استفاده است، اما یافتن تعادل بین یک کف سفت که دارای دوام باشد اما ممکن است خیلی سخت باشد و یک کف نرم که راحت باشد اما ممکن است خیلی زود تجزیه شود بسیار مهم است.

کف با مقاومت بالا(HR) یک مرحله بالاتر است و باعث ایجاد بالشتک راحت و با دوام می شود

یک نوع بالشتک ترکیبی که برخی از کارشناسان توصیه می کنند کف HR است که دوام طولانی و راحتی را با هم ترکیب می کند.

 

 

 

 

10- به دنبال برچسب Gold UFAC باشید

به دلایل ایمنی در برابر آتش، به دنبال نشان UFAC طلایی باشید، Gold UFAC نشان می دهد که تولید کننده مبل تایید می کند که مطابق با روش های UFAC ساخته شده است. UFAC – شورای اقدام مبلمان در سال 1978 با هدف ایجاد مقاومت در برابر اثاثه یا لوازم داخلی و اثاثه یا اثاثه یا لوازم داخلی مبله در برابر اشتعال ناشی از سیگارهای سوخته تاسیس شد. UFAC ادعا می کند که از زمان اجرای این استانداردها تعداد آتش سوزی های خانگی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

 

 

 

 

11- نیمکت (و درهای تو) را اندازه بگیرید

ممکن است مبل های خریداری شده ی شما به فروشگاه بازگردانده شوند زیرا سرویس تحویل نمی‌تواند آن را از طریق درب ورودی دریافت کند.

بسیاری از کاناپه ها دارای پایه هایی هستند که برای سهولت در انجام کار می توان آنها را باز کرد و آنها را جدا کرد و در برخی موارد می توان درب را از لولاهای آن جدا کرد تا دهانه آن به اندازه کافی بزرگ شود تا در یک کاناپه بزرگ فشرده شود.

ارتفاع، عرض و دهانه مورب تمام درهای خانه را اندازه بگیرید و هنگام خرید مبل خود این شماره ها را در دست داشته باشید.

11 نکته برای خرید یک مبل عالی