دکوراسیون آشپزخانه کوچک
25
دسامبر

دکوراسیون آشپزخانه‌ی کوچک

پیش گفتار

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

وقتی صحبت از طراحی دکوراسیون آشپزخانه می‌رسد باید به اندازه کافی سلیقه و دقت خود را به کار بگیرید، حالا اگر پای آشپزخانه‌ای با متراژ کوچک هم در میان باشد که دیگر لازم است چاشنی خلاقیت را نیز به آن اضافه کنید.

امروزه طراحان دکوراسیون راه‌های متفاوتی را برای چیدمان و طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک پیش روی شما قرار داده‌اند که با استفاده جسورانه از آن‌ها می‌توانید فضای آشپزخانه خود را در بهترین حالت خود چیدمان کنید.در این مطلب همراه ما باشید تا چند ایده از دکوراسیون آشپزخانه کوچک را با هم مرور کنیم و از آن‌ها الهام بگیریم.

 

 

۱- رنگ مناسب برای آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

اگر بتوانید برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود رنگ مناسبی انتخاب کنید باید بگوییم که دیگر یک هیچ جلو هستید! همان‌طور که در این تصویر می‌بینید انتخاب این رنگ، آن هم به صورت یک دست بر روی ردیف کابینت‌ها و کانترهایشان کار هوشمندانه‌ای است که باعث شده فضای آشپزخانه روشن‌تر و دلبازتر به نظر برسد.


۲- آشپزخانه‌ای تیره و براق

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

اگر به آشپزخانه این تصویر دقت کنید در خواهید یافت که اولین چیزی که در طراحی آن رعایت شده استفاده از سطوح براق و هماهنگی آن‌ها با رنگ تیره برخی از وسایل است.

باید بگوییم که چنین انتخابی بسیار هوشمندانه است، چراکه علاوه بر اینکه سطوح براق نور فضا را منعکس کرده و آن را بزرگ‌تر نشان می‌دهند، وسایل تیره رنگ نیز آن‌ها را به تناسب رسانده و از حالت اغراق‌آمیز خود خارج می‌کنند، پس چنین کاری نیز ایده خوبی برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک شما خواهد بود.


۳- دکوراسیون آشپزخانه خنثی و مدرن

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچکی که در این تصویر مشاهده می‌کنید با کمک سبک مدرن و البته رنگ‌های خنثی چیدمان شده است.علاوه بر این منابع نوری آن از جنس برنج است و به فضا عمق و جان بخشیده است.شما می‌توانید با انتخاب رنگ‌های خنثی و همراهی آن‌ها با سبک مدرن از جزئیات دیگری نیز استفاده کنید و با کمک آن‌ها به فضا عمق ببخشید.


۴- گوشه‌های رنگارنگ

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

اگر می‌خواهید که دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود را به شکلی متفاوت‌تر چیدمان کنید می‌توانید گوشه‌ای از آن را به رنگ‌های متفاوتی طراحی نمایید.همان‌طور که در این تصویر می‌بینید گوشه‌ای از این آشپزخانه که برای ناهارخوری اختصاص داده شده با رنگ‌هایی شاد و متفاوت طراحی شده است.این کار باعث می‌شود که فضای آشپزخانه شما متفاوت‌تر و منحصربه‌فردتر شود.


۵- استفاده از رنگ بنفش تیره

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

شما می‌توانید برای عمق بخشیدن به آشپزخانه کوچک خود به سراغ رنگ‌هایی نسبتاً تیره برای دیوار آشپزخانه بروید تا به این فضا کمی عمق ببخشید.

همان‌طور که در این تصویر مشاهده می‌کنید رنگ بنفش تیره گزینه خوبی برای این کار است.در طراحی دکوراسیون کوچک این تصویر سعی شده تا با کمک رنگ‌های سفید وسایل به رنگ تیره دیوار تناسبی بخشیده شود تا فضا بیش از حد گرفته و تیره نشود.


۶- دکوراسیون آشپزخانه دنج

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

فضای آشپزخانه‌ای که در این تصویر مشاهده می‌کنید آن‌قدر کوچک است که شاید فکر کنید که دیگر نمی‌توان کاری برای آن انجام داد، اما همان‌طور که ملاحظه می‌کنید صاحب این خانه با کمک سینکی با طرح متفاوت، گلدان‌های لبه پنجره، ظروف عتیقه و … توانسته فضای منحصربه‌فردی را در آشپزخانه خود ایجاد کند.


۷- دکوراسیون آشپزخانه سفید

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

رنگ سفید یکی از بهترین گزینه‌ها برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک است.شما می‌توانید مانند این تصویر با کمک رنگ سفید در تمامی قسمت‌ها، فضا را بزرگ‌تر و روشن‌تر جلوه دهید.در کنار این موضوع نیز برای جلوگیری از سردی فضا از وسایلی با طرح و رنگ‌های گرم‌تر استفاده نمایید، دقیقاً مانند این تصویر!


۸- دکوراسیون آشپزخانه خوش‌سلیقه

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

بیشتر افراد فکر می‌کنند که، چون فضای آشپزخانه‌شان محدود است باید سبک موردعلاقه‌شان را قربانی کنند! اما باید بگوییم که محدودیت فضایی هیچ تأثیری در انتخاب سبک و طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌تان نخواهد داشت.

همان‌طور که در این تصویر مشاهده می‌کنید صاحب این خانه با وجود ابعاد کم آشپزخانه سعی کرده تا با انتخاب کفپوشی زیبا، اجاق گاز مناسب و سایر وسایل به فضا جان ببخشد.انتخاب چوب بلوط برای کفپوش آشپزخانه انتخاب هوشمندانه‌ای است که فضا را منحصربه‌فرد می‌کند.


۹- کابینت‌های تیره

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

استفاده از کابینت‌های تیره برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک کار جسورانه‌ای به حساب می‌آید، چراکه در صورت انتخاب اشتباه می‌تواند باعث کوچک‌تر به نظر رسیدن آشپزخانه شود، بنابراین با انتخاب درست در کابینت‌های تیره و ایجاد تناسب با سایر بخش‌ها و وسایل آشپزخانه می‌توان فضا را به بهترین حالت ممکن چیدمان کرد.

در این تصویر مشاهده می‌کنید که انتخاب این کابینت‌های تیره باعث عمق بخشیدن به فضا شده، به‌خصوص اینکه با کمک فرش و یا وسایل دیگر به تعادل رسیده است.


۱۰- استفاده از آثار هنری

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

یکی از راه‌هایی که زیبایی دکوراسیون آشپزخانه کوچک شما را افزایش می‌دهد استفاده از وسایل هنری است.همان‌طور که در این تصویر مشاهده می‌کنید با وجود سادگی وسایل موجود در فضا اثر هنری‌ای که بر دیوار نصب شده است به عنوان نقطه کانونی عمل کرده و توجه شما را به خود جلب می‌کند.


۱۱- میز دونفره

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

از آنجایی که فضای آشپزخانه شما محدود است احتمالاً مجبور خواهید شد که به سراغ میز غذاخوری دونفره بروید.حالا که چنین فرصتی پیش آمده بیشترین استفاده را از آن داشته باشید.همان‌طور که در این تصویر مشاهده می‌کنید استفاده از میز غذاخوری به سبک انگلیسی قرن ۱۹ باعث شده که گوشه‌ای از این آشپزخانه به سبکی منحصربه‌فرد طراحی شود.


۱۲- شلف‌های بر روی دیوار

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش سطوح مورداستفاده در آشپزخانه کوچک نصب تعدادی شلف بر روی دیوار است.همان‌طور که در این تصویر مشاهده می‌کنید این شلف‌ها می‌توانند سطوح مورداستفاده در آشپزخانه را افزایش داده و البته به زیبایی فضا نیز بیفزاید.