ایده‌هایی برای استفاده از گل و گیاه
24
آوریل

ایده‌هایی برای استفاده از گل و گیاه

پیش گفتار

بهار برای ما مترادف است با شکوفه زدن درختان و غنچه دادن گل‌ها.برخلاف مثال قدیمی با یک گل هم بهار می شود.اگر آن گل قرار باشد در کوراسیون نوروزی خانه تان قرار بگیرد.فرقی ندارد نشیمن یا اتاق خواب، روی میز یا قفسه، گل‌ ها هرجایی که باشند چشم نواز خواهند بود.البته که مهم است که برای هرفضا گل‌ های درستی انتخاب کنید.دکوراسیون خانه‌ تان مدرن باشد یا سنتی ترکیب گل‌ های زیبا و گلدان های متناسب با آن ها به فضای اتاق شما جلوه می دهند و نوزایی طبیعت را به بهترین شکل ممکن به خانه می آورند.

ایده هایی جالب درباره استفاده از گل‌ ها در دکوراسیون را در ادامه بخوانید.

ایده‌هایی برای استفاده از گل و گیاه

گل در ورودی خانه

هیچ استقبالی بهتر از این نیست که وقتی وارد منزلی می‌شوید گل های زیبا به پیشوازتان بیایند.به همین دلیل، ورودی منزل یکی از اثرگذارترین مکان ها برای نشاندن گل است! دیدن گل های زیبا به مهمانان شما روحیه بهتری برای گرم گرفتن و صحبت کردن می دهد.تصویر بالا سمت راست نشان می دهد ترکیبی از رنگ های سبز و بنفش گل های بلند تا چه اندازه جذاب به نظر می رسند و ممکن است تحسین مهمانان شما را برانگیزند.بلند بودن شاخه های این گل کمک می کند که مهمانان هنگام بالا رفتن از پله ها نیز توجه شان به آن جلب شود.در تصویر چپ هم گل ها از همان آغاز مهمانی حال خوب خانه شما را به میهمانان منتقل می کنند.

ایده‌هایی برای استفاده از گل و گیاه

گل در فضای غذاخوری

میز غذاخوری نیز یکی از بهترین نقاطی است که می تواند جایگاه گل باشد.اگر در وسط یک میز گرد تنها یک گلدان بگذارید، جذابیت بیشتری پیدا می کند؛ در حالی که میزهای مستطیل شکل به چند گلدان گل نیاز دارند.روی میز 8 نفره می توانید سه گلدان به صورت ردیفی قرار دهید.گلدان هایی به رنگ تیره با گل های سبز و سفید روشن نیز تمایز زیبایی ایجاد می کنند که توجه بیننده را به خود جلب خواهند کرد.

ایده‌هایی برای استفاده از گل و گیاه

گل در اتاق خواب

استفاده از گل یکی از روش هایی است که می توانید با کمک آن فضای اتاق خواب را لطیف و رمانتیک کنید.مزیت استفاده از گل در کنار تخت خواب فقط به زیبایی بصری محدود نمی‌شود بلکه هنگام بیدار شدن با دیدن گل، انرژی می گیرید و روز بهتری را شروع خواهید کرد.گل روز صورتی در گلدانی مسی که با پایه آباژور ست شده ترکیب جذابی است که گلدان را هم به جزء جدانشدنی اتاق تبدیل می کند.به چیدمان میز کنار تخت خواب خود دقت کنید تا هماهنگی میان لوازم باشد، چه رنگ تخت و میزپاتختی و ملحفه ها و چه کتاب و چراغ خوابی که قرار است کنار گلدان بنشینند.

ایده‌هایی برای استفاده از گل و گیاه

گل در اتاق نشیمن

اتاق نشیمن خود را با استفاده از گل هایی که ظاهر فریبنده تری دارند جذاب کنید.تصویر سمت راست، عکس یک آپارتمان در سیدنی استرالیاست که طراح آن، روی میز وسط از یک گلدان کروی با گل های توپی شکل بنفش زیبا استفاده کرد.ظاهر این اتاق با قرار دادن یک گلدان بلند دیگر در گوشه اتاق جذابیت بیشتری پیدا کرد.چیدمان طبیعی این اتاق با کمک اشیاء طبیعی و یک نقاشی زیبا بسیار چشم نواز شده است.

شما نیز سعی کنید با تغییر رنگ گل های منزل خود جلوه تازه ای به خانه خود ببخشید.اکثر اوقات با کمترین تغییرات می توانید بیشترین تاثیر را در طراحی داخلی منزل خود مشاهده کنید.تغییر گل و گیاه نیز می تواند بهترین نتایج را به دنبال داشته باشد.مثلا در تصویر سمت چپ فرم و رنگ گل ها در هماهنگی باکوزه دکوری و پافی که انتهای عکس دارند، دکوری بی نقص ساخته است.

ایده‌هایی برای استفاده از گل و گیاه

گل روی میز بار

استفاده از گل و گلدان روی میز بار کنار دیوار که برای سرو غذا و نوشیدنی است، حال و هوای دوست داشتنی تری به میهمانی ها می دهد.توجه کنید می توانید گلدان های خود را در فضاهای متفاوت و متنوعی قرار دهید تا به فضا جذابیت بیشتر بدهند.

طراح دکوراسیون سمت راست، با استفاده از گل های لاله زیبا توانست جلوه بهتری به اتاق خود بدهد برای این منظور از گلدان طلایی رنگ استفاده کرد تا بیشتر لوکس به نظر برسد.برخی طراحان داخلی بر این باورند که استفاده از گل و گیاه طبیعی و ارگانیک بیشتر الهام بخش است.ناتالیا میار، طراح مکزیکی آمریکایی، معتقد است که طبیعت همیشه بر کارهای او تاثیرگذار بوده است.

ایده‌هایی برای استفاده از گل و گیاه

گل در قفسه

الکساندر جیمز، طراح داخلی انگلیسی، بر استفاده از گل و گلدان در قفسه ها تاکید می کند.او می گوید که استفاده از گل ها می تواند طراحی منزل شما را جذابتر کند و فضای داخل قفسه ها تازه‌تر به نظر برسد.قرار دادن گل ها در قفسه ها به صورتی که در تصاویر نشان داده شده است،زیبایی خاص به این قفسه ها داده است.در تصویر سمت چپ گلدان های شیشه ای که ریشه گل ها را نشان می دهند بسیار جذاب هستند.رنگ دودی گلدان استوانه ای نیز جالب توجه است و در قفسه تصویر سمت راست، گلدان ها فضای خشک و رسمی قفسه کتاب را به راحتی از بین برده اند.

قفسه های اتاق خواب یا دیگر اتاق های خانه خود را با گل زیبا کنید و اثر آن را بر زیبایی بصری آن فضاها مشاهده کنید.ترکیب رنگ های گل ها و گلدان ها نیز از جمله مواردی است که باید درباره آن دقت زیاد داشته باشید.