ایده دکوراسیون منزل
31
دسامبر

اتاق را بزرگتر نشان دهید

پیش گفتار

آیا شده است به اتاق خود نگاه کرده باشید و فکر کنید “آن چیزی نیاز دارد”  اما در اتاق فضای دیگری نداشته باشید برای اضافه کردن وسایل دیگر اگر چنین است، این پست برای شماست.

1- فرش راست

چیزی شبیه یک فرش وجود ندارد که بتواند یک اتاق را با هم هماهنگ کند.فرش راست می تواند به ایجاد یک طرح رنگ در اتاق، اضافه کردن بافت و متحد کردن عناصر متفرقه کمک کند.فرش عنصری است که متعادل کننده عناصر دیگر در اتاق است.آیا اتاق شما رنگارنگ است؟به دنبال فرش در رنگ های خنثی باشید.

اگر اتاق شما پر از سطوح صاف و براق است، یک قالیچه با کمی بافت را در نظر بگیرید.بافت واقعا مهم است.

ایده دکوراسیون منزل

 

 

2- گیاهان

چشم انسان به طور طبیعی به شکل هایی که در طبیعت یافت می شود، کشیده می شود.گیاهان یک اتاق را جذاب تر می کنند و رنگ و زندگی را به آن می دهند(به معنای واقعی کلمه).

استفاده از گلدان های گل و گیاه در خانه ایده ی بسیار خوبی برای افزودن بر زیبایی و شادابی خانه است.علی الخصوص در شرایط آلودگی هوا شما با استفاده از گیاهان مناسب میتونید فضای تمیز تر و پر اکسیژن تری برای خود و کودکانتان در خانه ایجاد کنید.گیاهان در دکوراسیون

گیاهان در دکوراسیون

آوردن گیاهان تزیینی و دارویی به فضای داخل خانه یک سرگرمی فوق العاده عالی برای هر فردی است.برای اینکه همه چیز عالی انجام شود نیاز به گلدان تزیینی مدرن و زیبا نیز دارید طوریکه ظاهر گل و گیاه را از آنچه که هست زیباتر و شیک تر نشان دهد.هر گلی برای کامل شدن نیاز به گلدانی شیک و زیبا دارد.

ایده دکوراسیون منزل

 

 

3- هنر  

اتاق بدون هنر هیچ وقت کامل نیست.اشتباهی که اکثر مردم انجام می دهند این است که کاری که ان ها می کنند به اندازه کافی بزرگ نیست و به چشم نمیاید.مثلا قطعه های هنری خود را به تعداد کمی بر روی دیوار آویزان نکنید، به این دلیل است که آنها خیلی کوچک هستند.شما می توانید هنر موجود خود را در یک دیوار گالری قرار دهید یعنی یک دیوار را پر از اثرات هنری کنید.
ایده دکوراسیون منزل

4- روشنایی

لامپ ها(و آویزها و لوسترها و غیره) مهم هستند نه فقط به این دلیل که اتاق را روشن می کنند، بلکه به این دلیل که با استفاده از آن ها و یک نورپردازی مناسب می توان یک اتاق را به طور کاملا متفاوت به وجود آورد.
نورپردازی مناسب اتاق می تواند ظاهر آن را به کلی دگرگون کند و نقش بسیار موثری در طراحی دکوراسیون داشته باشد.زمانی که نور مناسب در فضا تامین شود، می توانید با خیال راحت دیگر المان های دکوراتیو همچون رنگ، طرح وسایل و چیدمان لوازم را طراحی نمایید.اما اگر میزان روشنایی مناسب در اتاق مهیا نشود، بدون شک از هدف اصلی خود در دکوراسیون اتاق ها و زیباسازی آنها دور خواهید شد.بنابراین بهتر است پیش از شروع به کار طراحی دکوراسیون، در ابتدا و پیش از هر چیز، نورپردازی و تعبیه نور مناسب در فضای داخلی خانه و محل کار را در اولویت قرار دهید و این موضوع را در راس کارهای خود برای دکوراسیون اتاق ها بدانید.
ایده دکوراسیون منزل

 

 

 

 

5- پارچه

پارچه ها باعث می شوند که یک اتاق گرم و راحت وبه نطر برسد.بالش، پتو، پرده اینها چیزهایی هستند که تفاوت بین یک طبقه نمایشگاه و یک خانه را ایجاد می کنند.

پارچه ها به عنوان عناصری جذاب و انعطاف پذیر و لطیف در فضای داخلی وجود دارند که طراحان مختلف با استفاده از آنها، حس و حال و روح فضا را متحول می نمایند.در سبک های کلاسیک، مدرن و … با سایر عناصر موجود در فضا آمیخته شده و بافت و رنگ منحصر به فرد ایجاد کرده و موجب دل نشینی و صمیمیت محیط می شود.پارچه در طراحی داخلی، بسیار مهم هست و می تواند انقلابی در فضا ایجاد نماید، و به آن فضا شخصیت ببخشد.آنها را می توان جهت تاکید بر کیفیت فضای خاص و مهمی بکار برد به نحوی که میزان آرامش و آسایش محیط را افزایش داد.
با وجود دامنه ی وسیعی از بافت ها، سبک ها، رنگ ها و مدل ها، طراح می تواند تزیینات گوناگونی را ایجاد نماید.تولیدکنندگان پارچه و منسوجات مرتبط با مد، دائما محصولات خویش را ارتقا می بخشند و مجموعه جدیدی از طرح ها را ارائه می نمایند و به تنوع گزینه های طراح داخلی می افزایند.

ایده دکوراسیون منزل