چگونه یک قفسه ادویه جات DIY درست کنیم
20
مارس

چگونه یک قفسه ادویه جات DIY درست کنیم

پیش گفتار

هر میزبان آشپزخانه را به روش خود مجهز می کند تا درهم و برهمی ایجاد نشود و هر آنچه که شما نیاز دارید در قابل دسترسی ترین مکان ذخیره می شود.سازماندهی مکانی برای نگهداری ادویه ها از این قاعده مستثنی نیست تا در حین پخت و پز، مواد مناسبی در دسترس شما قرار بگیرند اما مانعی برای شما ایجاد نکنند.بهینه ترین راه حل قفسه های مخصوص ادویه است.آنها فضای زیادی را اشغال نمی کنند و می توانید آنها را خودتان بسازید.

چگونه یک قفسه ادویه جات DIY درست کنیم

 

 

 

چگونه می توان با دستان خود قفسه ادویه درست کرد

راحت ترین گزینه برای محل قرار دادن ظروف ادویه، قفسه باز است.تمام ادویه های مورد نیاز شما قابل مشاهده و به راحتی در دسترس خواهند بود.قفسه ها جمع و جور ساخته شده اند تا بتوانند در هر قسمت از قسمت آشپزخانه نصب شوند.به عنوان یک ماده، تر و تمیز از هر تخته چوبی، تخته سه لا، نئوپان می تواند مناسب باشد.قطعات جعبه های میوه و سبزیجات قدیمی به خوبی کار می کنند.

راحت ترین روش این است که قفسه ها را روی میز نصب کنید یا آنها را به دیوار بالای میز آشپزخانه آویزان کنید، زیرا با دست خود می توانید به شیشه مورد نظر برسید.با این حال، همه چیزهای زیادی را که روی میز هستند دوست ندارند و همچنین این خطر وجود دارد که کودکان یا حیوانات به ادویه ها بروند.برای چنین موردی می توان قفسه ها را به کابینت های دیواری یا درها متصل کرد.

در اصل، قفسه ها از تخته یا تخته سه لا ساخته شده اند، یافتن پنج تخته از همان اندازه کافی خواهد بود، اما می توانید دو تخته کوتاه تر برای دیوارهای جانبی و سه تخته باقیمانده را برای قفسه های اصلی ترکیب کنید.اندازه تخته باید برای ظروف مخصوص ادویه جات مناسب باشد، اما بهتر است قفسه هایی با عرض حاشیه درست کنید تا کوزه ها در لبه آن قرار نگیرند.

تخته ها با سنگ زنی پردازش می شوند، سپس اندازه گیری ها و علامت گذاری ها برای بست انجام می شود.سوراخ های اتصال دهنده ها با توجه به علائم حفر می شوند.انتهای پایین قفسه با پیچ های خودکاری به طرف متصل می شود.قبل از نصب، قفسه با لاک باز می شود.برای پایداری قوطی ها، اضلاع ساخته شده از تخته ها یا تخته ها را اضافه کنید، آنها را در سطح وسط طول ظروف قرار دهید.اگر می خواهید ایجاد خود را متنوع کنید، می توانید الگوهای کنده کاری اضافه کنید.

چگونه یک قفسه ادویه جات DIY درست کنیم

 

 

 

چه چیزی برای این مورد لازم است

برای ایجاد قفسه ادویه از تخته سه لا به طور مستقل، باید مواد و ابزار لازم را از قبل آماده کنید:

 • شش تخته سه لا
 • چهار تخته چوبی
 • چسب وصال
 • آغازگر چوب
 • سمباده
 • رنگ چوب
 • لاک اکریلیک
 • ناخن های کوچک و بدون کلاه
 • اره منبت کاری اره مویی
 • فریزر
 • خط کش (توصیه می شود یک فلز بگیرید)
 • مداد
 • گیره
 • قلم مو
 • یک چکش
 • غلتک (کوچک)

ابعاد و نقشه ها

دو قطعه تخته سه لا باید 10 میلی متر ضخامت، 70 میلی متر در 540 میلی متر باشد.چهار قسمت دیگر هر کدام 6 میلی متر ضخامت دارند و ابعاد آنها 70 میلی متر در 270 میلی متر است.

اندازه تخته های ساخته شده از چوب: 2 قطعه 20 میلی متر هر کدام با ضخامت 280 میلی متر و 2 قطعه 10 میلی متر هر کدام در 280 میلی متر است.

یک نقاشی مقدماتی مستقیماً روی سطح خود ساخته می شود: در طولانی ترین قسمت ها، قسمت ها را می کشیم: یک قطعه 10 میلی متر و سه بخش 150 میلی متر هر کدام.خطوط عمود عمودی را در امتداد علامت ها بکشید.

توجه! برای اینکه همه شیشه های مورد نظر در قفسه آینده قرار بگیرند، باید اندازه گیری قوطی ها را از قبل انجام دهید و آنها را روی سطح کار علامت گذاری کنید.

وقتی تمام مقدمات اولیه به پایان رسید، می توانید به قسمت اصلی ایجاد یک قفسه بروید.

چگونه یک قفسه ادویه جات DIY درست کنیم

 

 

 

دستورالعمل های گام به گام

1- ما یک روتر می گیریم و روی تخته سه لا در امتداد خطوط از پیش مشخص شده شیارهای 5 میلی متری ایجاد می کنیم.

2- چسب چوبی را در شیارهای ساخته شده ریخته و تکه ای از تخته سه لا به ضخامت 6 میلی متر نصب کنید.

3- بعد از اینکه چسب کاملاً جامد شد، نوارهای مانع را به قسمت جلوی قفسه می چسبانیم.

4- برای نصب نهایی تخته ها، آنها را با میخ بدون کلاه درست می کنیم.

5- ما یک آغازگر استفاده می کنیم.

6- پس از خشک شدن آستر، سطح قفسه را با کاغذ سنباده سنباده بزنید.

7- ما دو لایه رنگ می کنیم.

8- وقتی رنگ کاملا خشک شد، سطح را با لاک اکریلیک باز کنید.

9- حلقه های ثابت به دو طرف ثابت می شوند.

10- قفسه تمام شده را فقط می توانید در محلی که دوست دارید آویزان کنید.

شما می توانید با تقسیم به بخش یا سلول، ترتیب قفسه را متنوع کنید.اضافه کردن جعبه های کوچک، که می توانند بدون غلتک ساخته شوند، اضافی نخواهد بود.

اگر جعبه چوبی غیرضروری دارید، برای ایجاد یک قفسه کوچک برای ادویه جات عالی است.جعبه باید از قبل جدا شود، تمام ناخن ها را بیرون بکشید.اساس طراحی تخته های باریک و باریک خواهد بود.تخته ها را با کاغذ سنباده سنباده بزنید.از جعبه می توانید از خود پالت نیز استفاده کنید.باید شیشه ها را اندازه بگیرید تا تخته ها کمی از قطر شیشه ها گسترده تر شوند.

برای تولید شما به شش تخته بلند و چهار تخته کوتاه(در همان اندازه)، میخ و چسب چوب نیاز دارید.

یک قفسه از کشو به سرعت و به راحتی ساخته می شود، فقط دستورالعمل ها را دنبال کنید:

1- دو تخته بلند بگیرید.بین آنها، کوتاه ها را در فاصله برابر با ارتفاع دو شیشه وصل کنید، علامت ها را با مداد قرار دهید.

2- ساختار را مطابق با علائم با چسب و میخ های کوچک ثابت کنید.

3- تخته های بلند پایه و اساس قفسه های پایین و بالا را تشکیل می دهند.موارد کوتاه برای کناره های قفسه پایین مورد نیاز است.

4- دو تخته بلند از جلو و داخل آن به پهلو(جایی که لبه آن است) تخته اصلی پایین و قسمت پایین تخته های کناری را وصل کنید و در نتیجه کناره هایی برای قفسه پایین ایجاد کنید.

5- با استفاده از همان دستکاری ها، دو تخته را به پایه قفسه بالایی وصل کنید، و طرفین را بین آنها ثابت کنید.

6- ساختار را در دو لایه رنگ کنید و آن را با لاک باز کنید.

7- قفسه باید سبک باشد، بنابراین می توانید با آویزان کردن آن بر روی طناب، آن را درست کنید.

مهم! در حین رنگ آمیزی، می توان قفسه را با تکنیک دکوپاژ تزئین کرد یا به راحتی با قلم مو نقاشی کرد؛ عکس های بسیاری با انواع مختلف تزئینات وجود دارد که می توانید خودتان انجام دهید.