20
نوامبر

ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن یک اتاق خواب کوچک

پیش گفتار

همانطور که چیدمان صحیح، خانه‌ های کوچک را به فضایی مینیمالیستی و خلاقانه تبدیل می‌کند، چیدمان اشتباه، این خانه‌ها را کوچک‌تر و دلگیرتر نشان می‌دهد.

آپارتمان‌ های کوچک، معمولا اتاق‌ خواب‌ های کوچکی هم دارند و چیدمان اتاق خواب ‌ها حتی برای خلاق‌ ترین طراحان هم کاری چالش‌برانگیز است.اما واقعا نمی توانیم در یک اتاق خواب 3*4 برای هر دو فرزندمان تخت خواب داشته باشیم؟ چگونه می توانیم اتاق خواب کوچکی را مطابق سلیقه خود و طوری دیزاین کنیم که اتاق بزرگتر نشان دهد؟

ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن یک اتاق خواب کوچک

پاسخ تمام این سوال ” ما می توانیم ” است.اگر شما در آپارتمانی زندگی می کنید که فقط دو اتاق خواب دارد و باید هر دو فرزندتان در یک اتاق خواب باشند راهکار های زیادی برای استفاده دو تخت خواب برای هر دوی آنها وجود دارد.شما می توانید از تخت خواب تاشو، تخت خواب مهمان و میزبان یا حتی بهتر از همه تخت خواب دو طبقه استفاده کنید.پیشنهاد ما در این شرایط تخت خواب دو طبقه است.چون تخت خواب دو طبقه علاوه بر این که دو تخت به شما می دهد برایتان کلی کشو و کمد می تواند به وجود بیاورد تا وسایلتان را در آن جای دهید.

اما سوال دوم، شما به راحتی با دانستن بعضی ترفند های هوشمندانه می توانید حتی در اتاق خواب های کوچک هم دکوراسیون ایده آل خود را داشته باشید و در کنار آن اتاق بزرگتر جلوه کند.در این مطلب راهکارهایی برای چیدمان اتاق‌ خواب ‌های کوچک به شما خواهیم آموخت. پس لطفا برای رسیدن به دکواسیون ایده آل اتاق خواب کوچک خود با ما همراه باشید.

 

1- روی دیوار های اتاق خوابتان بنویسید

 

ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن یک اتاق خواب کوچک

نوشتن جمله‌ای کوتاه روی دیوار، یا نصب کردن لوازم تزیینی به شکل حروف، جزو ایده‌ های جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب های کوچک است.با این ترفند، اتاق‌ خواب‌ های کوچک هم بزرگتر نشان داده می‌شوند هم توجه افراد را بیشتر به خود جلب می کنند.دیوارهای مشکی و کاغذ دیواری ‌های طرحدار، هر دو برای اجرای این ایده مناسب هستند.

 

2- اتاق زیر شیروانی را با استیکر دیواری تزیین کنید

 

ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن یک اتاق خواب کوچک

بخش اعظمی از دیوارهای اتاق‌های زیر شیروانی، کج و شیب‌دار هستند.البته فقط اتاق های زیرشیروانی نیستند که دیوارهای کج دارند، بلکه اتاق خواب بسیاری از خانه های کوچک نیز ممکن است به ناچار اینگونه طراحی شده باشند.این ویژگی، طراحی، چیدمان و انتخاب تخت‌ خواب برای این اتاق‌ها را سخت‌تر می‌کند.با این‌ حال می‌توانید با نصب استیکرهای زیبا روی این دیوارها، اتاق خواب کوچتان را دل‌بازتر کنید.

 

3- به دکوراسیون اتاق خوابتان لباس های طرح دار بپوشانید

 

ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن یک اتاق خواب کوچک

اگر دیواری از اتاق‌ خواب کوچک شما سراسر پنجره‌ است، از پرده‌های بلند و طرحدار استفاده کنید.پرده‌های طرحدار زیبا، جلوه‌ی بیشتری به اتاقتان می‌بخشند.همچنین با انتخاب پرده‌ای با جنس عالی، اتاقی به شیکی هتل‌های لوکس خواهید داشت.

 

4- در چیدمان اتاق خواب کوچکتان از چراغ های دیواری استفاده کنید

 

ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن یک اتاق خواب کوچک

مسلما اتاق‌ خواب‌‌ های کوچک، فضای کافی برای میز‌عسلی کنار تخت ندارند.پس بهتر است در این اتاق‌ها به جای آباژور یا چراغ‌ خواب، از لامپ‌های دیواری استفاده کنید.این لامپ‌‌ها نور مورد نیاز اتاق خواب کوچک شما را تامین و فضای کمتری را اشغال می‌کنند.

 

5- برای دیوار اتاق خواب کوچک خود به سراغ شلف ها بروید

 

ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن یک اتاق خواب کوچک

انتخاب کمد و قفسه با مقاومت بالا و از جنس خوب، یکی دیگر از نکات قابل بررسی در چیدمان دکوراسیون اتاق‌ خواب های کوچک هستند.طبیعتا کمدهای فانتزی و لوکس در این اتاق‌ها جایی ندارند و باید از کمد هایی با مقاومت و بهینه ترین روش استفاده از فضا، استفاده شود.بهترین گزینه برای اسفاده بهینه از فضای موجود در اتاق خواب های کوچک، انواع کمد و شلف دیواری ام دی اف است.آیا می دانید چرا ام دی اف؟ ام دی اف ویژگی های فراوانی دارد.از ویژگی های برتر آن می توانیم به قدرت مانور بالا برای ساخت طرح های مختلف در ابعاد و اندازه های متفاوت در کنار کیفیت بالا و درجه یک است.

 

6- نرمی و لطافت را با بالشت ها به اتاق خواب کوچک خود بیاورید

 

ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن یک اتاق خواب کوچک

ذوق و سلیقه شخصیتان را حتی در اتاق خواب های کوچک نیز می‌توانید به نمایش بگذارید.برای این کار می توانید تخت‌ خوابتان را با بالشت‌های زیبا پر کنید.با این کار اتاقی زیبا و البته گرم و نرم برای روزهای سرد و بارانی خواهید داشت.

 

7- گل و گلدان را در دیزاین اتاق کوچک خود فراموش نکنید!

 

ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن یک اتاق خواب کوچک

هیچ چیز به اندازه‌ی گیاهان سبز نشاط و سرزندگی را برای اتاق های کوچک به ارمغان نمی‌آورد.پس هنگام چیدمان اتاق ‌خواب کوچک‌تان، استفاده از گلدان را فراموش نکنید.اگر حوصله‌ی نگهداری از گیاهان طبیعی را ندارید، می‌توانید از گیاهان مصنوعی استفاده کنید.حتی قرار دادن یک گلدان کوچک لب پنجره تاثیر بسزایی در اتاق شما خواهد داشت.

 

8- دوستداران کتاب، میزمطالعه دیواری را هم در چیدمان اتاق خواب بیاورید

 

ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن یک اتاق خواب کوچک

اگر اتاق‌خواب کوچک شما فقط برای خواب نیست و برای کار و مطالعه هم استفاده می شود، پیشنهاد می‌کنیم به جای استفاده از تخت بزرگ، از تخت‌ خواب تاشو یا تخت خواب های کم جا استفاده کنید تا فضا برای میز تحریر نیز فراهم شود.اینگونه با یک تیر دو نشان خواهید زد: در طول روز فضای کافی و شب‌ها تختی راحت خواهید داشت.

 

9- استفاده از آینه ها در اتاق خواب

 

ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن یک اتاق خواب کوچک

درفضای اتاق خواب از کمد های آینه دار استفاده کنید این کار نه تنها فضای اتاق خواب شما را نمی­گیرد بلکه ایده ای کاربردی و جالب است که تصویر اتاقتان را انعکاس خواهد داد و فضا را وسیع تربه نظر خواهد رساند و به دلیل بازتاب نور اتاق را دلباز تر، روشن تر و در نتیجه بزرگ تر نشان خواهد داد.برای این منظور بهتر است روی در کمد ها از آینه های بزرگ و قدی که به طور کامل در کمد را می پوشاند استفاده کنید و یا از کمد هایی که درب های آینه کاری دارند استفاده نمایید.

میتوانید یک آینه قدی را به صورت مستقل روبه روی پنجره قرار دهید تا با  انعکاس منظره بیرون اتاق دلباز تر به نظر بیایید آینه انعکاس و جلوه نور را مضاعف می کند، پس برای روشنایی بیشتر از جلوه آن به خوبی استفاده کنید، آینه میتواند یک فضای تاریک را به یک فضای دلباز و روشن مبدل کند.