طراحی خانه یک خوابه
10
دسامبر

ایده‌هایی برای طراحی خانه دوخوابه

پیش گفتار

خانه های دو اتاق خوابه شاید خیلی بزرگ نباشند، اما به اندازه کافی فضا دارند که طرح های دکوراسیونی خود را در آنها پیاده کنیم.به همین منظور، در این مطلب تصاویری از پلان این آپارتمان ها را انتخاب کرده ایم تا با دیدن آنها برای خانه خود ایده بگیرید.

البته این مطلب برای افرادی است که هنوز خانه نساخته اند و به دنبال طرح و ایده های جالب هستند.این طرح ها را می توانید به معمار بدهید تا بر اساس آن برایتان خانه را بسازد و دکوره کند.

 

 

1- اتاق خواب ها را در کنار هم بگذارید تا فضای استراحت و خواب از دیگر بخش های پرسروصدای خانه همانند اتاق نشیمن و آشپزخانه دور باشند.هر جا اتاق خواب را انتخاب می کنید، آشپزخانه را درست در مقابل آن قرار دهید.

طراحی خانه دوخوابه

2- با این طرح، انتقال صدا میان اتاق ها به کمترین میزان می رسد.دیوار مشترک میان دو اتاق خواب نیز دسترسی به کمد دیواری و انبار لباس ها راحت تر خواهد بود.

طراحی خانه دوخوابه

3- لزوما هر دو اتاق خواب خانه نباید نقشه یکسان داشته باشند.همان طور که در این پلن می بینید، اتاق اصلی بالکن نیز دارد و فضای جالبی برای مطالعه یا استراحت های عصرگاهی ایجاد کرده است.اتاقک لباس ها و سرویس دستشویی و حمام در فاصله میان دو اتاق ساخته شده است تا از هر دو طرف دسترسی آسان داشته باشند.مسلما اتاقی که پشت آشپزخانه قرار گرفته چندان ایده آل به نظر نمی رسد.

طراحی خانه دوخوابه

4- این پلن برای خانواده ای که فقط یک فرزند دارند مناسب است.اتاق خواب کوچک تر، به کودک اختصاص داده شده است.سرویس بهداشتی در میان دو اتاق خواب است و با در نظر گرفتن یک راهروی باریک، اتاق نشیمن و آشپزخانه از فضای خواب و استراحت جدا شده اند تا صدای کمتری به آنجا برسد.

طراحی خانه دوخوابه

5- در این پلن، اتاق خواب ها هر کدام سرویس بهداشتی خودشان را دارند.همین مساله موجب شده تا اتاق نشیمن فضای کوچک تری داشته باشد، اما در عوض اتاق ها کاملا مستقل هستند.

طراحی خانه دوخوابه

6- اتاق خواب ها در کنار هم و در یک طرف واحد قرار گرفته اند.حمام و سرویس اصلی واحد در اتاق خواب اصلی قرار گرفته اند.فضای اتاق های خواب و سرویس های بهداشتی همانند یک سوئیت از بقیه خانه تفکیک شده اند.

طراحی خانه دوخوابه

7- در این واحد، یک بالکن کوچک و یک فضای باز بزرگ در ابتدای ورودی خانه در نظر گرفته شده است.سرویس بهداشتی و حمام در کنار اتاق خواب اصلی ساخته شده و فضای میان همه اتاق ها، به عنوان فضای غذاخوری انتخاب شده است.

طراحی خانه دوخوابه

8- این آپارتمان، دو اتاق خواب معمولی و یک اتاق کوچک دارد که می توان به عنوان اتاق مهمان از آن استفاده کرد.

طراحی خانه دوخوابه

9- در آپارتمان هایی که دو طبقه هستند باید در نظر داشته باشید که اتاق نور کافی داشته باشند.برای آنها پنجره زیاد در نظر بگیرید تا نور طبیعی وارد خانه بشود.

طراحی خانه دوخوابه

10- برای آپارتمان هایی که قرار است دو نفر با هم هم‌خانه باشند، این پلن می تواند گزینه خوبی باشد زیرا دو سرویس بهداشتی مجزا برای هر اتاق وجود دارد و سالن و نشیمن نیز موارد لازم برای دو نفر مجزا را دارد.

طراحی خانه دوخوابه

11- در این واحد، با در نظر گرفتن فضای غذاخوری در مقابل بالکن یک فضای دلپذیر برای صرف غذا ایجاد شده است و علاوه بر نمای زیبا، می توان از بالکن هم استفاده کرد.

طراحی خانه دوخوابه

12- این آپارتمان برای خانواده ای طراحی شده است که دو فرزند دارند.بزرگ ترین اتاق خانه برای فرزندان انتخاب شده است تا به صورت مشترک از آن استفاده کنند.کوچک ترین اتاق نیز، به عنوان اتاق کار در نظر گرفته شده است.در فضای بیرون خانه، فضای مجزایی برای غذاخوری لحاظ شده است تا در روزهای گرم سال بتوان از آن استفاده کرد.آشپزخانه نیز بزرگ در نظر گرفته شده تا علاوه بر پخت غذا، همان جا هم صرف شود.

طراحی خانه دوخوابه

13- این آپارتمان مدرن، طراحی شیک و هوشمندانه ای دارد.سرتاسر خانه پنجره کار شده است تا از نور بیشترین استفاده بشودتاق خواب ها در دو طرف خانه ساخته شده اند.در پشت آشپزخانه نیز فضایی برای انبار لباس و میز آرایش قرار داده شده است تا از همه فضای خانه به بهترین شکل استفاده شود.

طراحی خانه دوخوابه

14- این آپارتمان دو خوابه برای خانواده هایی که دو فرزند بزرگ دارند، مناسب است.دو سرویس بهداشتی بزرگ و فضاهایی مجزا برای نشیمن و غذاخوری.همان طور که می بینید، در این پلن نیز تراس در اتاق نشیمن در نظر گرفته شده است تا هم نور اتاق تامین شود و هم منظره زیبایی در پرکاربردترین اتاق خانه ایجاد شود.البته این واحد، یک بالکن دیگر هم در اتاق خواب اصلی دارد.

طراحی خانه دوخوابه

15- این واحد به صورت لایه به لایه همه اتاق ها رادر خود جای داده است.اتاق خواب ها در انتها، آشپزخانه و سرویس در وسط و سالن پذیرایی و غذاخوری در انتها و در محلی که تراس بزرگی هم در نظر گرفته شده است که در روزهای گرم می توان به عنوان اتاق نشیمن از آن استفاده کرد.

طراحی خانه دوخوابه