سبک معاصر
01
دسامبر

طراحی یک آپارتمان به سبک معاصر

پیش گفتار

آیا به آثار هنری انتزاعی گرایش دارید؟ آیا قلب شما با دیدن یک کاناپه براق هیجان زده می شود؟ آیا دائم همه چیز را مرتب و اضافات را دور می ریزید؟ اگر به هر یک از این سؤالات «بله» پاسخ دادید، شما یک نامزد مناسب برای دستیابی به سبک معاصر در خانه خود هستید.

سبک معاصر

دقیقا منظور از “سبک معاصر” چیست؟ به طور خلاصه، بر پایه مفهوم زندگی در حال حاضر است.نه دیروز و نه فردا.این سبک سرد و خشن نیست؛ اما بیش از حد گرم هم نیست.سبک معاصر شامل ذهنیت “کمتر بهتر است” می باشد.به این معنی که از بهم ریختگی بصری اجتناب می شود و عناصر خنثی، تمیز، نرم و ظریف را در بر می گیرد.

 

 

در نظر گرفتن مقدار زیادی فضای باز

سبک معاصر

از آنجایی که سبک معاصر تا حد زیادی ساختار یافته است، این مهم است که با طراحی فضاهای آزاد زیاد، تا جایی که دید و بدن احساس راحتی داشته باشند، چیزهایی را از احساس سختی و محصور بودن دارند را دور نگه دارید.منظور فضای تنفس است.این کار کنتراست ظریفی با خطوط سخت و مستقیم دیگر اشیاء که ذاتا در فضای معاصر وجود دارند، ارائه می دهد.

 

 

از پالت رنگ های خنثی پیچیده استفاده کنید؛ ولی از رنگ های تند نترسید

سبک معاصر

بنیاد سبک معاصر مطمئنا در حوزه خنثی(ایده: سفید، بژ، برنزی، مشکی) ایجاد شده است.طرح های رنگی بر روی رنگ برنزی، اجازه می دهد تا بر سایه ها و خطوط بخش های با هم ترکیب شده، که جزء اصلی این سبک است، تاکید کنید.

سبک معاصر

با این حال، این مطلب به این معنا نیست که باید از رنگ دوری کرد.نه! در واقع جفت کردنِ دقیقِ عناصرِ خنثی با رنگ های غنی و پرشور است که موجب فراموش نشدنی بودن سبک معاصر شده است.

 

 

در آغوش گرفتن نور طبیعی

سبک معاصر

به همان دلایل مشابه که فضای باز باید در سبک معاصر گنجانده شود، بنابراین باید نور طبیعی تا حد ممکن باشد.این کار باعث روشنایی می شود.باعث بلند شدن بر روی هر آنچه یک سبک ظریف-سخت دارد، می شود.

سبک معاصر

و واقعا، به سختی می توان یک سبک دکوراسیون داخلی خانه پیدا کرد که در آن نور طبیعی به آن اضافه نشده باشد.ایده های پنجره ساده(هر دو حالت شکل دار و توری و منبع استفاده می شود) را نگه دارید و یا کلا فضای باز بگذارید؛ تا درخشش نور آزادانه باشد.

 

 

بهم ریختگی را کنار بگذارید!

سبک معاصر

از آنجا که در فضای خود اضافات را کاهش می دهید، بار سبک بر روی شانه های بخش های باقیمانده شما قرار می گیرد.ساخت حساب شده هر بخش، یک فاکتور مهم در سبک معاصر موفق است.

 

 

در سبک معاصر بر روی خطوط، شکل و فرم تمرکز کنید

سبک معاصر

با سبک مدرن اشتباه نگیرید! که خشن تر و دقیق تر طراحی می شود.سبک مدرن با یک زیبایی شناختی یکدست و خطوط تمیز پوشانده نمی شود.جهت گیری های افقی و عمودی هر دو در هنگام پیاده سازی یک نگاه معاصر به فضا مهم هستند.

سبک معاصر

به خطوط هر بخش توجه کنید.آیا آنها ساده و مستقیم هستند؟ سپس همانطور که در مورد ترکیب بخش های منفرد در فضا اقدام می کنید، مطمین شوید دید کلی طرح را در نظر دارید.این کار، پیوستگی سبک معاصر را در فضای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

 

اما بیش از حد از خطوط نرم و دایره ای استفاده نکنید

سبک معاصر

البته، شما می توانید(و باید) توازن دید خطوط تمیز که سبک معاصر با مقداری نرمی است، برقرار کنید.اما این عناصر متعادل را با دقت انتخاب کنید.تناقض های خود را در خانواده هندسی(ایده: دوایر و امواج به جای نوشته ها و بردارها) برای حفظ یک نگاه معاصرِ هماهنگ، نگه دارید.

 

 

نمونه ای از سبک معاصر شیک با فضای داخلی بزرگ

داشتن دکوراسیون داخلی با سبک معاصر باعث می شود حس هم شکل بودن با دیگران داشته باشیم.با افزایش روز افزون ساختمان های آپارتمانی به جای ساختمان های تک مالکی، نیاز به بررسی و تعیین سبک های مخصوص آپارتمان بیشتر مشاهده می شود.طراحی داخلی یک آپارتمان امروزه دست خوش تغییرات زیادی بوده، که سبک جدید معاصر را به ارمغان آورده است.دوباره تاکید می کنم که این سبک را با سبک مدرن هم شکل ندانیم.در این شیوه، لزومی بر استفاده از وسایل و اجزای مدرن وجود ندارد.در این پست به سبک معاصری که همراه با فضای زیاد است، می پردازیم.

سبک معاصر

سبک معاصر

فضای داخلی این آپارتمان، بسیار وسیع است.رنگ های استفاده شده برای آراستن دیوارها از مجموعه رنگ های خنثی و خنک چون سفید بکر، خاکستری زیبا، کرم ملایم می باشد.

سبک معاصر

سبک معاصر

سبک معاصر

سبک معاصر

اتاق خواب های مدرن با تهویه مناسب و حمام، بهترین ویژگی این آپارتمان لوکس است؛ که از سبک معاصر در چیدمان وسایل خود الهام گرفته است.

سبک معاصر

سبک معاصر

آشپزخانه قلب هر خانه است و اگر بزرگ و آرامش بخش باشد، مناسب ترین جا برای صرف غذاست.

سبک معاصر

سبک معاصر