تزئین دیوار خانه
08
سپتامبر

ایده هایی برای تزئین دیوار خانه شما

پیش گفتار

فضای خالی دیوارهای خانه می‌تواند بهترین فضا برای تزئین و تغییر دکوراسیون باشد.همیشه اولین ایده‌ای که برای تزئین دیوارها بکار برده می‌شود، نصب قاب عکس‌ها و یا نصب تابلوهای هنری است اما بهتر است که گاهی این بخش از خانه را کمی‌تر متفاوت تزئین کنیم.در این مطلب با 10 روش و ایده خلاقانه مواجه خواهید شد که حتما حداقل دو سه تا از آن‌ها وسوسه‌تان می‌کنند که روی یکی از دیوارهای اتاق خواب یا نشیمن امتحانشان کنید، با این ایده ها با ما همراه باشید و به تماشای دیوارهای بنشینید که در کمتر خانه‌ای می‌توانید پیدایشان کنید.

 

1-نصب گیاهان گلدانی بر روی دیوار

می‌توانیم با استفاده از روش‌های خلاقانه از گیاهان در دکوراسیون خانه استفاده کنیم.یکبار هم که شده به جای گذاشتن گلدان‌ها روی زمین، آن‌ها را روی دیوار نصب کنید، جذاب نیست؟ این ایده برای علاقه‌مندان به گل و گیاه و در اتاق‌های کوچک و فضاهای کم‌جا حسابی جواب می‌دهد.

نصب گیاهان گلدانی بر روی دیوار

 

2-نصب دیوار آویزهای بافتنی بر روی دیوار

گاهی اوقات نصب یک قطعه ساده بر روی دیوار تنها چیزی است که شما به آن نیاز دارید تا دکوراسیون یک اتاق را تغیر دهید و آن فضا را زیباتر کنید.با نصب یک دیوارآویز از جنس بافتنی با رنگ‌های شاد می‌توانید به بافت سرد و بی‌روح دیوار خانه خود گرما ببخشید و رنگ را وارد اتاق کنید.مثلا با استفاده از مکرمه‌ها یا انواع هنرهای بافتنی دیگر که حال و هوایی نوستالژیک هم به خانه می‌آورند.اگر می‌خواهید کمتر هزینه کنید، به جای خرید این آویزها، دست به کار شوید و با چند کلاف کاموای رنگی و یک جفت میل و قلاب و الگوهای اینترنتی، خانه را برای خودتان دوست داشتنی تر کنید.

نصب دیوار آویزهای بافتنی بر روی دیوار

 

3-نصب آلات موسیقی بر روی دیوار

کمی خلاقانه دیوار خانه خود را تزئین کنید.همیشه با نصب قاب عکس‌های خانوادگی بر روی دیوار نمی‌توان تغییری در دکوراسیون خانه ایجاد کرد.اگر اهل ساز زدن و موسیقی هستید سازهای قدیمی‌تان را به جای قرار دادن در کیف مخصوص بر روی دیوار نصب و تغییر را احساس کنید.

نصب آلات موسیقی بر روی دیوار

 

4-نصب کلاه بر روی دیوار

اگر تعدادی کلاه دارید که در داخل کمدهایتان پنهان شده‌اند می‌توانید یک دیوار خالی خانه خود را به نصب این کلاه‌ها اختصاص دهید.کلاه‌ یکی از اکسسوری های خیره کننده ایست که چشم هر بیننده‌ای رابه خود جذب می‌کند.درست همانند تصویر بالا؛ اینجا استودیوی هنرمندی به نام جین دنتون است که یک دیوار از استودیویش را برای نصب کلاه‌ها در نظر گرفته.

نصب کلاه بر روی دیوار

 

5-نصب ورقه‌های چوب پنبه بر روی دیوار

به دنبال ایده‌ای کاربردی برای نصب آثار هنری و یا یادداشت‌های خود بر روی دیوار هستید؟ می‌توانید با نصب ورقه‌هایی از جنس چوب پنبه بر روی دیوار این ایده را عملی کنید.پنل‌های چوب پنبه‌ای هم از آسیب دیدن دیوار جلوگیری می‌کنند و هم حال و هوایی روستیک به فضا می‌دهند.

نصب ورقه‌های چوب پنبه بر روی دیوار

 

6-نصب شلف‌ها و یا تخته‌های باریک بر روی دیوار

یکی دیگر از ایده‌های تزئین دیوارهای خالی نصب شلف‌ها و تخته‌های باریک بر روی دیوار است.این قفسه‌ها علاوه بر اینکه مقرون به صرفه است، نگاه‌ها را هم به خود جلب می‌کند.با این کار شما می‌توانید مجموعه‌ای از وسایل و اشیائی که به آن‌ها علاقه دارید را کنار هم بچینید و خانه‌تان را منحصر به فرد کنید.

نصب شلف‌ها و یا تخته‌های باریک بر روی دیوار

 

7-نصب قفسه کتاب بر روی دیوار

قفسه‌بندی یکی از راه‌حل‌های مفید و کاربردی برای دیوارهای خالی هر فضایی است.اگر از آن دست افراد اهل مطالعه و کتابخوان هستید که کتابخانه‌تان پربار است و کتاب‌ها به صورت فشرده‌ای کنارهم قرار گرفته‌اند، قفسه‌هایی کم عمق برای نگهداری کتاب‌ها و مجلات خود بر روی دیوار خالی نصب کنید و کتاب‌ها را به سمت جلدشان قرار دهید.با این روش از دیوار خالی استفاده مفید و از انباشته شدن کتاب‌ها بر روی هم جلوگیری کرده‌اید.

نصب قفسه کتاب بر روی دیوار

 

8-نصب قاب عکس‌هایی نقاشی شده بر روی دیوار

به دنبال یک تفریح سرگرم‌کننده برای آخر هفته بارانی خود هستید؟ تنها به یک مقوا و قلم‌مو نیاز دارید.چند تکه مقوا بردارید و روی آن را با سلیقه خود طراحی کنید و در نهایت آن را بر روی فضای خالی دیوار اتاق نشیمن نصب کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

نصب قاب عکس‌هایی نقاشی شده بر روی دیوار

 

9-نصب گل‌های خشک بر روی دیوار

حتی هنگامی که گل‌ها خشک می‌شوند، می‌توانند به زیبایی روز اول در دکوراسیون خانه بدرخشند.شما می‌توانید با نصب گل‌های خشک بر روی دیوار خالی از زیبای آنها لذت ببرید و دکوراسیون خانه خود را رمانتیک کنید.

نصب گل‌های خشک بر روی دیوار

 

10-استفاده از جعبه‌های چوبی به عنوان قفسه بر روی دیوار

دیوارها همیشه ظرفیت نشان دادن حس خوب را دارند.چه خوب است که با کمک جعبه‌های چوبی ساده دیوارهای بدون تزئین را به یک دیوار شیک و زیبا تبدیل کنیم.برای این ایده تنها کافی است چند جعبه میوه چوبی در اندازه‌های مختلف تهیه کنید و آنها را بر روی دیوار نصب کنید و یا از روی زمین تا ارتفاعی مناسب بچینید، در نهایت کتاب‌ها و وسایل تزئینی خود را بر روی آنها قرار دهید.از این ایده می‌توان در کافی‌شاپ‌ها هم استفاده کرد.

استفاده از جعبه‌های چوبی به عنوان قفسه بر روی دیوار