17
آگوست

سبز را با چه رنگ هایی به کار ببریم؟

پیش گفتار

سبز با چه رنگی ست میشود؟ رنگ سبز یکی از آن رنگهایی است که ترکیب ناشیانه اش با رنگ های دیگر می تواند چهره دکوراسیون شما را به کلی خراب کند.در صورتی که رنگ های بسیاری هستند که به این رنگ می آیند و مس توانند به زیبایی کنارش بنشینند.

سبز یکی از رنگ هایی است که با توجه به طیف رنگی همزمان نوستالژیک است، سرحال مان می کند، آرامش بخش و مسحورکننده است.سبز رنگی شگفت انگیز است و با توجه به طیف می تواند جزو رنگهای گرم یا سرد قرار گیرد.طیف گسترده آن امکانات متعددی برای استفاده در دکوراسیون و با رنگ های دیگر دراختیارمان قرار می دهد.اگر نمی دانید سبز با چه رنگی ست میشود و برای ترکیبش با رنگ های دیگر از چه رنگی کار را شروع کنید، جای نگرانی نیست.ما ۱۲ ترکیب مختلف سبز و کاربرد آن را معرفی می کنیم تا با توجه به سلیقه ترکیب مورد نظرتان را انتخاب کنید.

دکوراسیون سبز

سبز زمردی + خاکستری

اگر فضایتان کوچک است، اصلا ناراحت نباشید.رنگ شادابی مثل سبز که با کرم و خاکستری ترکیب شود فضای آرامش بخشی ایجاد می کند.این رنگ سبز که یادآور جوانه های تازه روییده بر سر شاخه درختان است مکمل رنگی مناسبی برای رنگ های خنثس است است و به اتاقی دلمرده زندگی و روح می بخشد.

دکوراسیون سبز

سبز جنگلی + قهوه ای

اگر دنبال رنگ سبزی هستید که با تغییر فصل هم زیبایی اش را حفظ کند و توی چشم نزند باید تک رنگی خنثی که با سبز پیوند بخورد را انتخاب کنید.قهوه ای و فندقی با گرمای ذاتی شان رنگ های مناسبی هستند و ترکیبشان با سبز _ زرد تداعی کننده حس رویش دوباره است.ترکیب سبز و قهوه ای از زیباترین ترکیب ها برای چشم انسان است چرا که هزاران سال است آن را در طبیعت دیده و برایش آشناست.

دکوراسیون سبز

سبز کمرنگ + قهوه ای کمرنگ

یکی از بهترین راه ها برای ایجاد فضایی آرامش بخش و خودمانی در خانه الهام گرفتن از رنگ های طبیعت در دکوراسیون است و همانطور که گفتیم سبز و قهوه ای یکی از این ترکیب های چشم نواز است.این بار ترکیب سبز کمرنگ و قهوه ای روشن را امتحان کنید که تاثیرش آرامش و تمدد اعصاب است و بعد از یک روز خسته کننده فضایی عالی در اختیارتان قرار می دهد.

دکوراسیون سبز

سبز زمردی + نارنجی پررنگ

سبز زمردی با خاکستری ترکیبی کلاسیک و شیک است اما اگر دنبال هیجان بیشتر و طرح و رنگی آزادانه تر هستید، سبز را با رنگی زنده مثل نارنجی ترکیب کنید تا اتاقی پرشور و طراوت داشته باشید.ترکیب این دو رنگ کنتراست اتاق را افزایش می‌دهد و در عین حال با دیگر رنگ های خنثی به خوبی ترکیب می شود.

دکوراسیون سبز

سبز زیتونی + نارنجی کمرنگ

ترکیب های روشنی از رنگ سبز درخشش خورشید را یادآوری می کنند.این ترکیب ها بهترین انتخاب برای اتاق های روشن که نور خوبی به آن ها می تابد هستند.شاید کمی عجیب بنظر برسد اما می توانید دیوار اتاق ها را نارنجی کمرنگ کنید تا ببینید چه فضای مناسبی برای پر کردن اتاق با کوسن های سبز زیتونی و گلدان های پر از گیاه فراهم شده است.

دکوراسیون سبز

سبز + صورتی

ترکیب سبز و صورتی فقط برای فضاهایی مانند مهدکودک و اتاق خواب کودکان به کار نمی رود.اگر سبز تیره تر و صورتی کدری انتخاب کنید می توانید نشیمن را به سبکی مدرن و کمتر دیده شده اما جذاب دکور کنید.این ترکیب نه تنها غیرمنتظره است بلکه آزادی استفاده از بافت های مختلف را هم به شما می دهد و دستتان را در انتخاب سایر رنگ ها و مبلمان اتاق باز می گذارد.

دکوراسیون سبز

سبز یشمی + زرد خردلی

اگر دکوراسیون وینتیج و فضایی با حال و هوای قدیمی را را ترجیح می دهید باید رنگ هایی را انتخاب کنید که حس و حال آن دوره را تداعی کنند و مشمول گذر زمان نشوند و از مد نیفتند.سبز یشمی و خردلی ترکیب مناسبی هستند که با مبلمان عتیقه و کلاسیک جور درمی آیند.

دکوراسیون سبز

سبز + سیاه

کمتر پیش می آید در دکوراسیون از سیاه و سفید این دو رنگ خنثی که با همه رنگ ها سازگار هستند حرفی به میان نیاید.ترکیب سیاه و سبز با همراهی سفید خانه را شیک و جذاب جلوه می دهد.در این ترکیب مصالح لوکسی مانند مرمر و مخمل هم جوابگو است.

دکوراسیون سبز

سبز + قرمز

سبز و قرمز از گذشته ترکیب رنگی محبوبی بوده اند و در کنار هم قرار می گرفتند.کافی است چشمگیری گل رز قرمز در بوته سبز را به یاد بیاورید تا از درست بودن انتخاب طبیعت برای این ترکیب مطمئن شوید.البته این دو رنگ را نباید در فضایی وسیع به کار ببرید و سعی کنید تنها در عناصری از دکوراسیون و در ترکیب با رنگ های روشنِ خنثی قرارشان دهید.

دکوراسیون سبز

سبز + بنفش

سبز و بنفش جزو رنگ های سرزنده ای هستند که شور و حال را به اتاق تزریق می کنند.لازم نیست از یک سبز استفاده کنید.استفاده از دو سبز یکی گرم تر و یکی سردتر به همراه طیفی از بنفش ها اتاق را تماشایی می کند.

دکوراسیون سبز

سبز + آبی

تا اینجا نمونه همه ترکیب ها را در اتاق نشیمن دیدیم اما بد نیست بدانید این ترکیب ها در اتاق خواب و دیگر فضاهای خانه هم می توانند دکوراسیونی اصولی و زیبا را بسازند.مثلا ترکیب سبز و آبی هم از ترکیب هایی است که اگر درست انتخاب شود ناامیدتان نمی کند.سبز روشن و آبی پررنگ رنگ هایی شاداب و بانشاط هستند و هرچه این طیف به سمت کمرنگ تر شدن پیش رود آرامش بخش تر می شود.

دکوراسیون سبز

سبز دریایی + سفید

از ترکیب سبز و سیاه گفتیم حالا نوبت سبز و سفید است.همه ما آبی را به عنوان رنگ دریا می شناسیم درحالی که در واقعیت دریا مخصوصا در قسمت های نزدیک به ساحل ته مایه های سبز دارد.کلید استفاده از این رنگ انتخاب سفید به عنوان رنگ غالب و سبز به عنوان رنگ ترکیبی و تاکیدی است که با لوازم مختلف در گوشه و کنار خانه دیده می شود.مثل آشپزخانه با کف، دیوار و سقف سفید و کابینت های سبز دریایی.