چیدمان ظروف داخل کابینت
26
جولای

7 روش فوق العاده برای چیدمان ظروف داخل کابینت

پیش گفتار

چیدمان مناسب ظروف داخل کابینت اصلا کار دشواری نیست، فقط نیاز به کمی خلاقیت و سلیقه دارد تا به بهترین شکل ممکن وسایل چیدمان شوند.در ادامه 7 روش را به شما یاد خواهیم داد تا ببینید که با چه ایده های هوشمندانه و مقرون به صرفه ای می توانید وسایل داخل کابینت را سامان دهید.

چیدمان ظروف داخل کابینت

روش 1: برای چیدمان ظروف داخل کابینت، وسایل غیر ضروری را از داخل کابینت ها خارج کنید

اولین قدم برای سامان دهی و چیدمان ظروف داخل کابینت این است که وسایل غیر ضروری را دور بیندازید و همیشه داخل آن را مرتب نگه دارید.خیلی از ما در داخل کابینت هایمان، ماهی تابه قدیمی داریم که هیچ وقت از آن استفاده نمی کنیم و یا پارچ آبی که از آن داخل یخچال استفاده نمی کنیم.بنابراین قبل از این که به فکر چیدمان وسایل باشید، ظروفی که به آن ها نیازی ندارید را شناسایی کنید و آن ها را دور بیندازید و یا در جای دیگری به غیر از آشپزخانه قرارشان دهید.

روش 2: برای چیدمان ظروف داخل کابینت، از پشت درهای کابینت استفاده کنید

یکی از راحت ترین روش ها برای چیدمان ظروف کابینت، نصب قلاب، آویز، چنگک و نگهدارنده به روی پشت درب کابینت است.شما می توانید ظروف و لوازم آشپزخانه خود را مانند حوله، در قابلمه و تابه، پیمانه، دستمال حوله ای و فویل های آلومینیومی را در این نگهدارنده ها قرار دهید و آن ها را در پشت درب نصب کنید.به شش نمونه زیر توجه کنید:

1- استفاده از پاکت نظم دهنده در پشت درب کابینت برای چیدمان ظروف

چیدمان ظروف داخل کابینت

2- استفاده از نگهدارنده مجله در پشت درب کابینت برای چیدمان ظروف

چیدمان ظروف داخل کابینت

3- استفاده از قفسه در تابه و قابلمه، پشت درب کابینت برای چیدمان ظروف

چیدمان ظروف داخل کابینت

4- استفاده از قلاب در پشت درب کابینت برای چیدمان ظروف

این قلاب های کوچک و ارزان برای قرار دادن لیوان، پیمانه، حوله و خیلی از ظروف دیگر مناسب می باشند.اگر آشپزخانه کوچکی دارید از آن ها استفاده کنید.

چیدمان ظروف داخل کابینت

5- استفاده از تخته چوب پنبه ای در پشت درب کابینت برای چیدمان ظروف

اگر از قلاب خوشتان نمی آید، تخته چوب پنبه ای را پشت درب کابینت نصب کنید و ظروف را به روی آن بچینید.

چیدمان ظروف داخل کابینت

6- استفاده از قفسه ادویه جات آهنربایی در پشت درب کابینت برای چیدمان ظروف

خیلی از ما ظروف ادویه را به روی پیشخوان آشپزخانه قرار می دهیم، ولی همان طور که قبلا گفتیم ظروف کوچک را می توان پشت درب کابینت قرار داد که این قفسه آهنربایی ایده بسیار خوبی برای چیدمان ظروف ادویه آهنی است.

چیدمان ظروف داخل کابینت

– روش 3: برای چیدمان مناسب ظروف داخل کابینت از نصب تجهیزات و اکسسوری های چرخان غافل نشوید!

اگر توجه داشته باشید می بینید که بدون استفاده از اکسسوری های چرخان، چیدمان ظروف داخل کابینت هایی که در کنج آشپز خانه وجود دارند، بسیار سخت و ناممکن است.کابینت های کنجی مانند کابینت های دیگر طراحی نمی شوند.در حالی که خیلی از این کابینت ها فضای زیادی را برای قرار دادن ظروف دارند ولی دسترسی سخت به داخل آن ها، تقریبا آن ها را بلا استفاده می کند.اکسسوری و تجهیزات چرخان اجازه می دهد که از فضای غیر قابل دسترس این کابینت ها به خوبی استفاده بکنید.

چیدمان ظروف داخل کابینت

– روش 4: برای چیدمان ظروف داخل کابینت، کابینت را قفسه بندی کنید

برای استفاده بیشتر از فضای داخل کابینت و قرار دادن ظروف آشپزخانه با نظم بیشتر، داخل آن را قفسه بندی کنید.ابتدا تصمیم بگیرید که چه ظروفی را می خواهید داخل کابینت قرار دهید سپس با اندازه گیری فضای مورد نیاز هر یک، با استفاده از تخته چوب، کابینت را قفسه بندی کنید.اگر قادر به ساخت قفسه نیستید، می توانید قفسه های پلاستیکی را خریداری کنید و آن ها را در داخل کابینت قرار دهید.

چیدمان ظروف داخل کابینت

– روش 5: برای چیدمان ظروف داخل کابینت، جا قابلمه ای کشویی در کابینت نصب کنید

تابه ها و قابلمه ها بیشترین فضای کابینت آشپزخانه ها را می گیرند.پس ابتدا برای نظم دهی بیشتر و استفاده از فضای کمتر برای آن ها، تابه و قابلمه هایی که از آن ها استفاده ای ندارید را از آشپزخانه خارج کنید.سپس برای باقی آن ها، داخل کابینت جا تابه و قابلمه کشویی نصب کنید.

چیدمان ظروف داخل کابینت

اگر قادر به نصب این اکسسوری کشویی داخل کابینت نیستید می توانید جا تابه ای ایستاده را خریداری کنید و داخل کابینت قرار دهید.

چیدمان ظروف داخل کابینت

– روش 6: برای چیدمان مناسب ظروف داخل کابینت، قابلمه ها را به قلاب های پیچی آویزان کنید

اگر تعداد زیادی قابلمه و تابه دارید، قلاب هایی را در بالای کابینت پیچ کنید و قابلمه و تابه ها را به آن ها آویزان کنید.تنها چیزی که نیاز دارید قلاب، پیچ و پیچ گوشتی است.

چیدمان ظروف داخل کابینت

– روش 7: اگر می خواهید کابینتی با چیدمان مناسب داشته باشید باید برای چیدمان بشقاب ها از پگ بورد استفاده کنید

با اینکه چیدمان بشقاب ها راحت ترین کار در آشپزخانه است ولی بد نیست که آن ها را به بهترین نحو ممکن چیدمان کنید.برای اینکار داخل کشوی آشپزخانه پگ بورد قرار دهید.پگ بورد صفحه ایست که داخل آن سوراخ هایی با قطر مختلف وجود دارد.قرار دادن پگ بورد داخل کشو نسبت به کابینت کاربرد بیشتری دارد و باعث می شود که وسایل داخل کشو مرتب جلوه کنند.همچنین کار شما را برای برداشتن بشقاب و کاسه ها راحت تر می کند.

چیدمان ظروف داخل کابینت