تزئین دیوار خانه
17
جولای

ایده هایی برای تزئین دیوار خانه شما

پیش گفتار

مهم ترین عنصر در طراحی هر دکوراسیونی دیوار ها هستند.دیوار ها به ترکیب هر فضا و دکوراسیونی شخصیت می بخشند برای ایجاد کردن فضای منحصر به فرد در منزل خود می توانید از ایده های جالب و جدید برای تزیین دیوار استفاده کنید.در ادامه این مطلب روش های جدیدی برای تزیین کردن دیواراتاق خواب و دیوار پذیرایی را در اختیار شما قرار می دهیم.

تزیین دیوار بیشترین تاثیر و جذابیت را در دکوراسیون داخلی منزل شما می گذارد.دیوار ها بزرگترین قسمت های قابل مشاهده در هر منزلی هستند و شما می توانید با کمک مجموعه ای از وسایل مورد نظر خود را از دیوار ها آویزان کنید تا دیوار هایتان ظاهری زیباو دلنشین پیدا کنند.

1-نصب تقویم بر روی دیوار

تقویم‌های دیواری یکی از عناصری هستند که در همه خانه ها باید وجود داشته باشند.حال اگر یک دیوار با فضای خالی دارید می‌توانید با نصب یک تقویم بزرگ دیواری بر روی آن علاوه بر ایجاد فضای کاربردی تغییر زیبایی بر روی دیوار انجام دهید.

نصب تقویم بر روی دیوار

 

2-نصب آثار هنری بر روی دیوار

آیا برای به دیوار آویختن تک تک آثار هنری خود وقت و انرژی ندارید و نگران آسیب دیدن دیوار هستید؟ نگران نباشید می‌توانید با نصب یک قفسه بر روی دیوار مجموعه‌ای از آثار هنری خود را به نمایش بگذارید و فضا را گرم و صمیمی کنید.

نصب آثار هنری بر روی دیوار

 

3-سقف را فراموش نکنید

در حالی که این مطلب در مورد تزئین فضای خالی دیوارها است، اما بد نیست نگاهی هم به سقف داشته باشیم و آن را به عنوان فضایی برای تزئین در نظر بگیریم.سقف‌ها از جمله فضاهایی هستند که به فراموشی سپرده می‌شوند در صورتی که قابلیت زیبا شدن با طرح های مختلف را دارند و می‌توانند با یک کاغذ دیواری یا طرح ساده به عنوان محور و مرکز اصلی اتاق در نظر گرفته شوند.

سقف را فراموش نکنید

 

4-نصب ریسه‌های نور LED بر روی دیوار

با نصب چند رشته‌ از نور LED می‌توانید یک دیوار خالی سفید را در عرض چند ثانیه به یک صحنه جادویی تبدیل کنید.ایده نصب عکس‌ها به ریسه‌های نورانی با گیره‌های چوبی هم که هر روز بیشتر از روز قبل در صفحات اینستاگرامی دکوراسیونی دیده می‌شود.

نصب ریسه‌های نور LED بر روی دیوار

 

5-یک دیوار مغناطیسی بسازید

اگر می‌خواهید کودکانتان برای ساعاتی در خانه سرگرم باشند، به راحتی می‌توانید با نصب یک ورقه آهنربا بر روی دیوار یک دیوار مغناطیسی بسازید و یک بازی سرگرم‌کننده برایشان ایجاد کنید.

15-یک دیوار مغناطیسی بسازید اگر می‌خواهید کودکانتان برای ساعاتی در خانه سرگرم باشند، به راحتی می‌توانید با نصب یک ورقه آهنربا بر روی دیوار یک دیوار مغناطیسی بسازید و یک بازی سرگرم‌کننده برایشان ایجاد کنید.

 

6-نصب آیینه بر روی دیوار

هیچ‌وقت قدرت آیینه‌ها را در زیبایی و تزیین دکوراسیون خانه فراموش نکنید آیینه‌ها علاوه بر زیبایی‌ای که به فضا می‌دهند در بزرگ‌تر و روشن‌تر کردن فضا نقش مهمی دارند.حال اگر در اتاق نشیمن خود دیواری با فضای خالی زیاد دارید و یا اینکه فضای بالای شومینه‌تان خالی است، می‌توانید با نصب یک آیینه بر روی آن فضای کوچک خانه خود را بزرگ‌تر کنید.

نصب آیینه بر روی دیوار

 

7-نصب نقشه رنگی جهان بر روی دیوار

تا به الان ایده‌های متنوعی برای تزئین دیوارهای خالی پیشنهاد داده‌ایم اما استفاده و نصب نقشه جهان بر روی دیوار یکی از ایده‌های جذاب امروزی است و جدا از اینکه جنبه دکوری و تزئینی دارد می‌توان از آن در آموزش کودکان نیز استفاده کرد.

نصب نقشه رنگی جهان بر روی دیوار

 

8-تبدیل دیوارهای خالی به دیوار گرافیکی

معمولاً دیوارهای خانه می‌توانند یکی از نقاط کانونی خانه شما باشند.با نصب طرح‌های گرافیکی به راحتی یک دیوار خالی را به مرکز توجه تبدیل کنید.دیوارهای گرافیکی تغییرهای مثبت و چشمگیری در دکوراسیون و چیدمان خانه ایجاد می‌کنند.

تبدیل دیوارهای خالی به دیوار گرافیکی

 

9-استفاده از فضای خالی دیوارهای آشپزخانه به عنوان فضای ذخیره‌سازی

آیا آشپزخانه‌تان کوچک است و هیچ جایی برای نگهداری ظروف و قابلمه‌های خود ندارید؟ اصلاً نگران نباشید یک قسمت از فضای خالی بر روی دیوار را به فضایی برای نگهداری ظروف اختصاص دهید، تنها کافی است با نصب چند ریل بر روی دیوار این ایده را عملی کنید.

استفاده از فضای خالی دیوارهای آشپزخانه به عنوان فضای ذخیره‌سازی

 

10-نصب دیوارکوب بر روی دیوار

نصب چراغ‌های دیواری بر روی دیوار یک ایده مدرن و عالی برای روشن کردن بخش تاریک منزل است.نصب دو عدد دیوارکوب در دو طرف تخت به‌جای لامپ‌های رومیزی بزرگ می‌تواند کاربردی‌تر باشد و در زیبایی دکوراسیون تأثیر زیادی بگذارد.

نصب دیوارکوب بر روی دیوار