کمد دیواری
05
جولای

کمد دیواری خود را در کوتاه ترین زمان مرتب کنیم

پیش گفتار

بعضی اوقات فقط سی دقیقه وقت دارید و با خود فکر می‌کنید «تنهایی، چطور در سی دقیقه این کار را انجام دهم؟» در این‌ مطلب می‌گوییم که چگونه می‌توانید در عرض سی دقیقه کمد دیواری را مرتب کنید.با این راهنمایی‌ها، نه تنها لازم نیست تمام کمد دیواری را مرتب کنید، بلکه مقداری از به‌هم ریختگی آن را سامان داده و جلوه‌ی بهتری به کمد دیواری خواهید داد.
حدود سی دقیقه را صرف منظم و مرتب کردن لباس‌هایتان کنید و احساس خوب حاصل از این‌ کار را حس کنید.حالا راهکارهای مرتب کردن کمد دیواری را در سی دقیقه می‌گوییم:

تمام چوب لباسی‌های خالی را بیرون بکشید

چوب لباسی‌های خالی زیادی در دورترین قسمت کمد دیواری قرار داده، آن‌ها را با هم دسته‌بندی کرده و در آسان‌ترین نقطه‌ی قابل دسترس در سمت راست کمد قرار دهید.اگر دست راست باشید، با این کار روند آویزان کردن لباس‌های شسته شده‌ را خیلی راحت‌تر می‌کنید.
هم‌چنین تمام چوب لباسی‌های سیمی را که از خشکشویی جمع‌آوری کرده‌اید را بیرون بیاندازید.سعی کنید تمام لباس‌ها را روی چوب‌ لباسی‌های خودتان آویزان کنید، بنابراین نیازی به گرفتن چوب ‌لباسی‌های اضافی و آوردن آن‌ها به خانه نیست.آن‌ها برای لباس‌ها بد هستند، مثل کیسه‌های پلاستیکی که دور لباس‌ها می‌اندازند.چرا؟ برای‌ این‌که بعد از طی روند شستشو، مواد شیمیایی شستشو را خیلی نزدیک به پارچه به دام می‌اندازند.اما گاهی اوقات، ممکن است زمانی‌که عجله داریم، این موضوع را فراموش کنیم.
کمد دیواری

شلوارها، دامن‌ها، پیراهن‌ها و بلوزها را دوباره با هم دسته‌بندی کنید

لباس‌ها را بر طبق رنگ دسته‌بندی نکنید، بلکه لباس‌های تیره را با تیره و لباس‌های رنگ روشن را با هم مرتب کرده و سپس براساس نوع لباس دسته‌بندی کنید: شلوار با شلوار، دامن با دامن، بلوز با بلوز، پیراهن با پیراهن و موارد دیگر.
حتی یک راه ساده‌تر برای انجام این‌کار وجود دارد.لباس‌های بالاتنه و پایین‌تنه را گروه‌بندی کرده و سپس یک بخش جداگانه هم برای پیراهن‌ها قرار دهید.
کمد دیواری

خرت و پرت‌ها را هم انبار کنید

هر چیزی که تا ۶ ماه آینده پوشیده نمی‌شود را از کمد دیواری بیرون بیاورید.در تابستان این لباس‌ها می‌توانند شامل پلیور پشمی، شال گردن کلفت و دیگر موارد باشد.در پاییز و زمستان هم می‌توانند شامل تی‌شرت و شلوارهای کوتاه باشد.بهتر است از روش فوق‌العاده ساده‌ی انبار کردن لباس استفاده کرده و آن‌ها را درون یک ظرف انبار پلاستیکی قرار دهید.
کمد دیواری

به سرعت لوازم اضافه را دوباره مرتب کنید

لوازم اضافی را  که اغلب استفاده می‌کنید را در دسترس‌ترین نقطه‌ی کمد دیواری انتقال بدهید.کیف و کفش‌هایی را که زیاد نمی‌پوشید را در عقب کمد دیواری جای دهید.
این خلاصه‌ی مرتب‌سازی کمد دیواری است: تمام اقلامی که به طور روزانه مصرف می‌کنید جلو آورده و اقلامی را که کمتر می‌پوشید را به عقب ببرید.
کمد دیواری

بدانید چه زمانی باید دست‌ به کار شوید

این روند در مجموع فقط سی دقیقه طول می‌کشد و حس شادی به ما می‌دهد.خیلی مهم است که این کار را در بازه ی زمانی تعیین شده مثل ۳۰,۴۰,۴۵ دقیقه انجام دهید و زیاد درگیر جزئیات کوچک نشوید.
مرتب‌سازی کامل کمد دیواری را به آخر هفته که زمان کافی برای انجام درست آن دارید بیاندازید.مرتب سازی سی دقیقه‌ای کمد دیواری باید حس تازگی و نشاط را در وجودتان زنده سازد، نه خستگی.
اگر در فکر خانه‌تکانی بهاره‌ی سریع کمد دیواری هستید، در این‌جا چند ابزار کار مفید را ذکر کرده‌ایم:
  • نظم دادن به کمد دیواری: اگر تنها بر روی یک نقطه متمرکز شوید، یا یک نوع از لباس(مثل ژاکت، شلوار جین، پیراهن مردانه و سایر لوازم اضافه)،‌ می‌توانید این کار را تنها در سی دقیقه انجام دهید.
  • چوب لباسی‌های جدید بخرید: چوب لباسی‌های سیمی(که واقعا برای لباس‌های‌تان خوب نیستند و صادقانه بگوییم، زشت هستند) را با چوب لباسی چوبی بهتری جایگزین کنید.
  • خانه‌تکانی بهاره‌ی کمد دیواری: قطعات روی هم را به محل مناسبی برده و تغییری در لوازم اضافه بدهید.
  • انبار کردن: ژاکت‌های سنگین و لباس‌های زمستانی را جمع کرده و کنار بگذارید.