تزئین دیوار خانه
19
مه

ایده هایی برای تزئین دیوار خانه شما

   پیش گفتار

     تزیین دیوار تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی منزل دارد و اگر شما تمایل دارید تغییرات مثبتی را در فضای منزل خود ایجاد کنید بهتر است با صرف هزینه ای کم به زیباسازی دیوارها بپردازید. دیوار های ساده دکوراسیون داخلی خانه را سرد و بی روح می کنند.

 

1-نصب شبکه‌های توری بر روی دیوار

یکی از ایده‌هایی که می‌توانید با توجه به ابعاد و اندازه دیوار، آن را به کار ببندید، نصب شبکه‌های توری بر روی دیوار است.اگر یک دیوار باریک و بلند دارید می‌توانید با نصب شبکه توری بر رویش فضایی جالب برای آویزان کردن وسایل تزئینی و حتی قفسه‌های کاربردی استفاده کنید.

نصب شبکه‌های توری بر روی دیوار

 

2-نصب کاغذ دیوارهایی به شکل آجر

نمای آجری برای خیلی از ما حس و حالی قدیمی و دوست داشتنی دارد و خانه‌های چند دهه قبل را به یادمان میاورد، کاغذ دیواری آجری و در آوردن نقش آجر بر روی دیوار می‌تواند آن حس و حال بازی در کوچه‌هایی که دو طرفش خانه‌هایی با نمای آجری بود را زنده کند و با آوردن حس گرما و صمیمت به خانه دکوراسیونی زیبا و تکرار نشدنی را خلق کند.

نصب کاغذ دیوارهایی به شکل آجر

 

3-نصب سبدهای حصیری زیبا بر روی دیوار

اگر هنوز هم به دنبال ایده‌ای برای پر کردن فضای خالی دیوار خانه خود هستید، سبدهای حصیری را فراموش نکنید.سبدهای حصیری که روزی مادربزرگ‌هایمان از آن استفاده می‌کردند این روزها می‌توانند به دیوارهای خالی و سرد خانه ما روح ببخشند و دکوراسیون جذابی در فضای داخلی و مدرن امروزی ایجاد کنند.

نصب سبدهای حصیری زیبا بر روی دیوار

 

4-بر روی دیوار گالری بسازید

شما می‌توانید با نصب تابلوهای هنری و یا قاب عکس‌های که پر شده است از عکس‌های خانوادگی در ابعاد مختلف بر روی دیوار اتاق نشیمن یک گالری دیواری بسازید و اتاق را رنگارنگ کنید.شما با این ایده یک گالری زیبا از تابلوهای هنری و یا عکس‌های خانوادگی دارید که می‌تواند چشم هر فردی را به خود جلب کند.

بر روی دیوار گالری بسازید

 

5-ایجاد گالری بر روی دیوار به کمک تخته شاسی

اگر ایده گالری دیواری را دوست داشتید اما بودجه تهیه قاب عکس‌های گران‌قیمت و چاپ عکس بر روی تخته‌های چوبی را ندارید، بهتر است به دنبال یک ایده خلاقانه و ارزان باشید.مثلا می‌توانید با نصب چند عدد تخته شاسی بر روی دیوار و پرینت کردن عکس‌ها بدون پرداخت هزینه زیادی ایده خود را عملی کنید و از داشتن آن لذت ببرید.

ایجاد گالری بر روی دیوار به کمک تخته شاسی

6-تابلویی زیبا و پررنگ بر روی دیوار

گاهی یک اثر هنری چنان چشمگیر است که شما را از نصب قاب عکس‌های متعدد برای پر کردن فضای خالی دیوارها بی‌نیاز می‌کند.یک تابلو بزرگ با رنگ‌های شاد بر روی دیوار می‌تواند از پس این کار برآید و به تنهایی به دیوار شخصیت بدهد.

تابلویی زیبا و پررنگ بر روی دیوار

 

7-قاب‌های از جنس نوارهای رنگی بر روی دیوار

اگر در خانه‌ای مستأجر هستید و اجازه زدن میخ بر روی دیوار ندارید و یا اینکه نمی‌خواهید هزینه زیادی برای گالری دیواری خود کنید، می‌توانید با کمک نوارچسب‌های رنگی بدون سوراخ کردن دیوار، برای مجموعه‌ای از عکس‌های خود قابی مجازی بسازید.

قاب‌های از جنس نوارهای رنگی بر روی دیوار

 

8-نصب یک جفت قاب عکس زیبا بر روی دیوار

فراموش نکنیم که رنگ‌ها در دکوراسیون هر فضایی نقش مهمی ایفا می‌کنند. اگر دیوارهای اتاقتان سرد و بی‌روح است و جذابیتی به فضا نمی‌افزاید، می‌توانید با نصب یک جفت قاب عکس هم اندازه با سوژه‌ای زیبا با رنگ و لعاب شاد و گرم جلوه بیشتری به فضا دهید.

نصب یک جفت قاب عکس زیبا بر روی دیوار

 

9-دیوارهای خالی ورودی را فراموش نکنید

همه ما مید‌انیم که ورودی خانه‌ یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه است که در وهله اول نظر افراد تازه وارد را به‌ خود جلب می‌کند.به همین منظور در چیدمان این قسمت خانه باید توجه بیشتری شود.اگر از علاقه‌مندان به هنر هستید، می‌توانید با نصب تابلوهای هنری و چراغی بر روی دیوار ورودی خانه خود، آن فضا را به یک فضای شیک و زیبا تبدیل کنید و به مهمانان خوش‌آمد بگویید.

دیوارهای خالی ورودی را فراموش نکنید

 

10-نصب مجسمه‌های سه بعدی بر روی دیوار

مدتی است که استفاده از مجسمه‌های سه بعدی بر روی دیوار در دکوراسیون داخلی خانه‌ها زیاد دیده می‌شود.این طرح‌های سه‌بعدی با اشکال مختلف هندسی و انتزاعی بر روی دیوار قرار می‌گیرند و با کمک بافت و طرحی که دارند زیبایی منحصربه‌فردی به دکوراسیون هر فضایی می‌دهند.

نصب مجسمه‌های سه بعدی بر روی دیوار