تزئین دیوار خانه
10
مارس

ایده هایی برای تزئین دیوار خانه شما

  پیش گفتار

گاهی اوقات فکر می کنیم که دکوراسیون منزلمان بی عیب و نقص است ولی دقیقا زمانی که حس می کنیم همه چیز در جای خود قرار گرفته تازه یادمان به دیوار ها می افتد! انگار بی روح و بی معناست و رنگ یک دست و یکنواختش طراحیمان را خراب کرده است. اما ما در این مطلب به شما می گوییم که یکی از راه های موفقیت در دکوراسیون، رسیدگی به جزییات دیوارهای خانه است. با معرفی 9 ایده در تصاویر،می خواهیم خلاقیت خودتان را شکوفا کنید و در آخر خواهید دید که دیوارهایتان چقدر حرف برای گفتن دارند.

 

1-نصب تخته‌سیاه بر روی دیوار

این روزها با پیشرفت تکنولوژی تخته‌سیاه دیگر جایگاهی در مدارس ندارد اما در دکوراسیون منازل می‌توانیم آنها را پیدا کنیم! اگر در آشپزخانه خود دیواری بزرگ و بدون استفاده‌ دارید اصلاً نگران پر کردن آن دیوار نباشید؛ با کمک رنگ‌های موجود در بازار که مخصوص رنگ‌های تخته‌سیاه است دیوار را رنگ‌آمیزی و فضای جذاب و سرگرم‌کننده‌ای را برای دوستان و خانواده خود در آشپزخانه ایجاد کنید.

نصب تخته‌سیاه بر روی دیوار

 

2-استفاده خلاقانه‌ای از رنگ سیاه و سفید در کف و دیوار

به‌کار بردن رنگ سیاه و سفید در کنار هم یکی از بهترین ترکیب‌های رنگی کلاسیک است.همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید طراح با کمک کاشی‌های سیاه‌ و سفید در کف و گالری دیواری از عکس‌های سیاه‌ و سفید بر روی دیوار سفید حس کلاسیک و معاصر را در فضا ایجاد کرده است.

استفاده خلاقانه‌ای از رنگ سیاه و سفید در کف و دیوار

 

3-استفاده از صفحه‌های شبکه‌ای و یا پگ بورد بر روی دیوار

پگ بوردها از صفحاتی دارای سوراخ‌هایی برای قرار دادن گیره و یا قلاب درون خود تشکیل شده‌اند.یکی از بهترین ایده‌ها برای نصب بر روی دیوارهایی با فضای خالی هستند که فضا را سازماندهی می‌کنند.بهترین وسیله برای نگهداری وسایلی هستند که به راحتی در دسترس نیستند.این صفحات را می‌توانید در هر جایی از خانه استفاده کنید.

استفاده از صفحه‌های شبکه‌ای و یا پگ بورد بر روی دیوار

 

4-نصب قلاب بر روی دیوار

دیوارهای خالی و بدون استفاده اتاق‌های خود را بدون استفاده نگذارید.زمانی که فضای کمی برای نگهداری وسایل دارید می‌توانید با نصب قلاب‌هایی بر روی دیوار فضای نگهداری عمودی ایجاد کنید.از این قلاب‌ها می‌توانید بر روی دیوار ورودی خانه نیز استفاده کنید.

نصب قلاب بر روی دیوار

 

5-استفاده از پادری‌ها و فرش‌های ظریف بر روی دیوار

اگر به دور و برمان خوب نگاه کنیم قطعاً وسایلی هستند که زیبایی‌شان ما را جذب خود می‌کنند و می‌توانیم از آنها در تزئین دکوراسیون خانه استفاده کنیم.استفاده از پادری‌های حصیری بر روی دیوار کمی غیر متعارف است اما با چنین قالیچه‌هایی که بافت ظریفی دارند، می‌توانیم نقطه کانونی زیبایی در اتاق ایجاد کنیم.

استفاده از پادری‌ها و فرش‌های ظریف بر روی دیوار

 

6-چیدمان قاب عکس‌ها با اندازه‌های متفاوت بر روی دیوار

معمولاً برای تزئین دیوارهای خالی از قاب عکس‌های خانوادگی و یا تابلوهای هنری استفاده می‌کنند؛ اما همین ایده را هم می‌توان به شکلی متفاوت اجرا کرد.مثلا برای تنوع در چیدمان این عناصر می‌توانید قاب عکس‌ها را در یک خط صاف با فاصله یکسان اما با اندازه‌های متفاوت از بزرگ تا کوچک بر روی دیوار قرار دهید، حتما شما هم موافقید که این چیدمان کمی سوال برانگیز توجه‌ها را بیشتر به سمت خود معطوف می‌کند.

چیدمان قاب عکس‌ها با اندازه‌های متفاوت بر روی دیوار

 

7-فضایی دنج و راحت در مقابل دیوار

چطور دیوار و فضای بدون استفاده را به یک گوشه دنج و راحت تبدیل کنیم؟ با قرار دادن نیمکت چوبی در مقابل دیوار که رویش یک بالشتک و کوسن گذاشته‌اید برای ساعتی نشستن و کتاب خواندن.

فضایی دنج و راحت در مقابل دیوار

 

8-استفاده از پارچه‌های رنگی بر روی دیوار

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که پارچه‌ای بر روی دیوار آویزان کنید؟ پارچه‌های طرح دار با رنگ و لعاب و زیبا می‌توانند ایده خوبی برای دیوار اتاق نشیمن شما باشند.پارچه‌هایی با طرح‌های سنتی و زیبا می‌توانند دکوراسیون خانه شما را هنری کنند و به دلیل طرحی که دارند حس خوبی به فضا منتقل می‌کنند.

استفاده از پارچه‌های رنگی بر روی دیوار

 

9-قرار دادن شلف بر روی دیوار

این روزها معمولاً در همه خانه‌ها استفاده از شلف و یا قفسه‌های دیواری در تزئین و دکوراسیون داخلی رایج است؛ اما ایده‌ای که برای استفاده از شلف و یا قفسه بر روی دیوار داریم استفاده از قفسه‌های آویز است که بر روی یک ریل نصب می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را حرکت دهید.قفسه‌های آویز باید به اندازه کافی محکم و مقاوم باشند.

قرار دادن شلف بر روی دیوار

 

10-استفاده از مجسمه‌های دیواری بر روی دیوار

در نهایت می‌توانم بگویم برای تزئین دیوارهای خالی خانه خود هیچ محدودیتی ندارید، به گوشه و کنار خانه و کمدها نگاه کنید، چند سوغاتی، چند ماسک و مجسمه چوبی، هر شیء و محصول جذابی که بتواند روی دیوار قرار بگیرد، می‌تواند تزئین دیوار خانه شما باشد.

استفاده از مجسمه‌های دیواری بر روی دیوار