ایده دکوراسیون منزل
13
دسامبر

ایده های دکوراسیون ساده برای خانه شما

پیش گفتار

در طراحی داخلی چه چیزی واقعا عالی و منحصر به فرد است؟از چیزهای زیادی پر نشده باشد؟و یا یک اتاق که پیچیده و غنی است، نه ساده و خسته کننده؟ایجاد فضاهای ساده سخت نیست، اما نیاز به تعادل خاصی از مواد تشکیل دهنده کلیدی برای ایجاد حداقل ترکیب مناسب است.

1- قدم مهم برای تعادل، نسبت و دیگر اصول

هنگامی که فضای زیادی از موارد واقعی در آن وجود ندارد، شما باید از قوانین طراحی اولیه مانند تعادل، نسبت و هماهنگی استفاده کنید.همه مبلمان باید با این قوانین باشد(به این معنی که هیچ چیز به اندازه، بیش از حد بزرگ یا خیلی کوچک نیست) وزن بصری یک اتاق باید متعادل باشد(به این معنی که یک طرف احساس خیلی سنگین تر از هر طرف دیگری ندارد) هماهنگی بین مبلمان شما باید وجود داشته باشد؛ نه همه چیز را باید “مطابقت”، اما آنها باید مکمل و هماهنگ شوند و البته اگر شما قصد دارید چیزی را بیش از حد بزرگ یا بسیار کوچک برای اثر چشمگیری اضافه کنید به اندازه کافی بزرگ یا واقعا کوچک باشد تا کاری را قصد انجام دارید انجام داده باشید.

ایده دکوراسیون منزل

 

 

 

2- کیفیت بیش از مقدار

شما برای یک فضای داخلی به میزان کمی تلاش می کنید، زمانی که می توانید آن را با قطعات با کیفیت بالا و خوب ساخته باشید، شما سعی نکنید فقط به یک اتاق برسید و قطعاتی که منحصر به فرد هستند در آن قرار دهید.کیفیت خیلی اثر گذار است و سعی کنید تمامی وسایل شما در هر اتاق کیفیت خیلی بالایی داشته باشند و فکر نکنید به چشم نمیاد بلکه کاملا واضح است.

ایده دکوراسیون منزل

 

 

 

3- در جزئیات

جزئیات(لمس و طرح های کوچک بر روی عناصر در اتاق) مهم هستند زمانی که شما برای یک فضای ساده تلاش می کنید شاید یک لبه طلایی از یک قاب باشد یا شکل دوزی روی بالش.چیزی که شما در یک نگاه به اتاق متوجه نمیشوید، اما چیزی است که به غنیمت اتاق اضافه میکند و به همین دلیل است که انواع بافت ها همچنان یک عنصر مهم در فضاهای کوچک است.
ایده دکوراسیون منزل

 

 

4- پالت های خنثی و آرام بخش

این به راحتی می تواند مورد بحث قرار گیرد، در مجموع، هنگامی که شما از دیدن یک محیط مبهم زده و جذب آن شده اید، این محیط ها به رنگ های خنثی و آرام بخش هستند.رنگی که برای دیوارها بالش‌ها، قالیچه‌ها و غیره برمی‌گزینید، نه تنها انعکاسی از شخصیت و کاراکتر شماست، بلکه بر روی افکار و خلق و خوی‌تان نیز تأثیرگذار است.
ایده دکوراسیون منزل

تعریف رنگ‌های خنثی

 در مورد رنگ‌ها، خنثی به معنای نداشتن رنگ یا به طور دقیق‌تر اشباع نشده با رنگ است.اما به خاطر داشته باشید که تمام رنگ‌های خنثی باز هم رنگ هستند.بنابراین توصیف بهتر می‌تواند این باشد: که بی رنگ به نظر می‌رسد.از سوی دیگر اساسی‌ترین رنگ‌های خنثی این رنگ‌ها هستند: سفید، بژ، قهوه‌ای، خاکستری و مشکی.در میان این رنگ‌های خنثی اصلی، هزاران فام رنگی مختلف وجود دارد. قهوه‌ای بژ، خاکستری کرمی، سفید پوست تخم مرغی و غیره.

مزایای رنگ‌های خنثی

۱ – آرامش بخش از لحاظ بصری

 از آنجایی که رنگ‌های خنثی اشباع کمی دارند، پس زمینه‌ی عالی‌ای برای فضاهای آرامبخش می‌شوند.در یک فضای پوشیده شده از رنگ‌های خنثی، چشم به راحتی از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر رفته و رنگ دیگری توی ذوق نمی‌زند.سالن‌های ماساژ می‌توانند به خوبی از رنگ‌های خنثی برای کل فضا استفاده کنند.

۲ – با رنگ‌های دیگر در تضاد نیستند

 صرف نظر از اینکه دکوری مدرن را ترجیح می‌دهید یا سنتی، همیشه جایی برای رنگ‌های خنثی در دکوراسیون‌تان وجود دارد.این به این خاطر است که رنگ‌های خنثی پایه و پس‌زمینه‌ی عالی‌ای برای دکوراسیون شده و به شما اجازه می‌دهند که لایه‌هایی از ترکیب‌های رنگی و تن‌های دیگر را به فضا اضافه کرده تا عمق و شخصیت به اتاق ببخشید.

۳ – با طرح و نقش‌ها سازگاری دارند

بخاطر لطافت‌شان، رنگ‌های خنثی اجازه‌ی استفاده از طرح‌ها و بافت‌های مختلف در فضا را می‌دهند، و در انتها هم اصلاً هم زننده و شلوغ پلوغ به نظر نخواهد رسد.فقط به یاد داشته باشید که هر چه کنتراست این رنگ‌های خنثی بیشتر باشد، فضا شلوغ‌تر به نظر می‌رسد.بنابراین طرح‌های سیاه و سفید پرتکاپوتر از طرح‌های پژ و برنزی به نظر خواهد رسید.

۴ – قدیمی نمی‌شوند

 شاید مهم‌ترین مزیت طراحی دکوراسیون با رنگ‌های خنثی این باشد که قدیمی نمی‌شوند.شاید همیشه کلاسیک در نظر گرفته شوند، اما مدی است که هیچگاه از آن خسته نمی‌شوید.اگر دکوراسیون‌تان بر پایه‌ی رنگ‌های خنثی است، می‌توانید هر زمان که خواستید رنگ‌های روی مد و پر جنب و جوش را به آن اضافه کنید.

۵ – با تمام تناژهای رنگی سازگاری دارند

 مهم نیست که پذیرایی از ترکیب رنگ‌های سرد است و اتاق خواب ترکیب رنگ‌های گرم، شما همیشه می‌توانید رنگ‌های خنثی را به دکوراسیون اضافه کنید.اما به یاد داشته باشید که خود رنگ‌های خنثی هم می‌توانند سردی یا گرمی رنگ‌های محیط را تحت تأثیر قرار بدهند و همین تطبیق پذیری کاربرد رنگ‌های خنثی را بیشتر می‌کند.تمام کاری که لازم است انجام دهید این است که ببینید اتاق‌تان به گرمای بیشتری احتیاج دارد یا سرما و طبق آن رنگ خنثی مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید هر چه سایه‌ی رنگ خاکستری بیشتر باشد فضا سردتر و هر چه قهواه‌ای و بژ بیشتر باشد فضا گرم‌تر به نظر خواهد رسید.

 ایده دکوراسیون منزل

 

 

 

5- نور بخش مهمی را بازی می کند

در فضاهای کوچک، نور به عنوان یک عنصر مهم وجود دارد.از در و پنجره ها برای هدایت آن به نحوی که می خواهید در طراحی استفاده کنید و این فقط با نور طبیعی است.شما میتوانید با نور های مصنوعی هم یک فضای زیبا به وجود آورید.
ایده دکوراسیون منزل