13
نوامبر

کنج‌ها و گوشه‌های خالی منزل

پیش گفتار

کنج ها وگوشه های خالی در منزل به خصوص در فضاهای کوچک و آپارتمان های امروزی می تواند فضا را محدودتر سازد در صورتیکه با به کارگیری راهکارهایی هوشمندانه در طراحی فضا و انتخاب مبلمان می توان این فضا را کاربردی و سعی در استفاده حداکثری از آن نمود.

دیزاین کنج منزل

استفاده از گیاهان و ایجاد گلخانه ای کوچک

هر گوشه خالی منزل می تواند با ترفندهایی تبدیل به محلی دنج و قسمتی مفید و جذاب برای زندگی بهتر تبدیل شود یکی از این راهکارها استفاده از گیاهان برای قسمت های کنج و یا کم ارتفاع و بلا استفاده در دکوراسیون محسوب می شود که علاوه بر وارد کردن طراوت و شادابی به فضا سبب ایجاد احساسی مثبت و پویاتر نمودن فضا می گردد.

دیزاین کنج منزل

 

اختصاص قسمتی به عنوان کافه ای کوچک در آشپزخانه

در دکوراسیون هر آشپزخانه و یا نشیمن کنج وگوشه ای وجود دارد که به دلایلی غیر قابل استفاده مانده این می تواند به دلیل قرار گرفتن در کنج و یا زیر پنجره باشد که این قسمت ها را می توانید با اختصاص قسمتی، برای کافه ای کوچک در نظر بگیرید که روزانه برای تماشای منظره ،مطالعه کتاب و یا صرف نوشیدنی و یا اسنکی روزانه از آن استفاده نمایید!

دیزاین کنج منزل

استفاده از قفسه های کتاب

اگر در قسمتی از منزل دیوار ها دچار شکستگی و یا پخی باشند کمی محدودیت ایجاد می کنند و بهترین راهکار استفاده از قفسه های کتاب متناسب با شکل شکستگی دیوار می باشد که علاوه بر استفاده بهینه از فضا قسمتی دنج برای قرارگیری کتاب ها و گوشه ای دنج برای مطالعه ایجاد خواهد کرد.

دیزاین کنج منزل

 

چیدمان لوازم خانگی مانند قهوه ساز

برای برخی قسمت ها در دکوراسیون آشپزخانه قسمتی برای قرارگیری برخی لوازم کاربردی وجود ندارد با استفاده هوشمندانه از لبه های پنجره و یا گوشه های دنج می توانید قهوه ساز و انواع شیشه های قهوه خود را در آنجا قرارداده و ایستگاه قهوه ای با گوشه ای دنج به همراه قفسه های کوچک ایجاد نمایید.

دیزاین کنج منزل

 

 

استفاده از المان های نوستالژیک

چمدان های قدیمی و یا مبلمان قدیمی می توانند ایده خوبی برای گوشه های دنج و برای زنده کردن خاطرات و خلوتی صمیمانه محسوب شود.

دیزاین کنج منزل

 

استفاده برای آویزان کردن لباس

اگر استودیو آپارتمانی که در آن زندگی می کنید اتاق خواب تفکیک شده ای ندارد و این موضوع محدودیت هایی را برای ذخیره سازی لباس هایتان ایجاد کرده استفاه از آویز لباس  علاوه بر اشغال فضای کمتر نسبت به کمدها دسترسی به لباس ها را برای شما آسان می نماید.

دیزاین کنج منزل

 

استفاده از کمدها و مبلمان سفارشی و طراحی شده برای کنج ها

انتخاب مبلمان برای گوشه های دیوار و یا پخ های دیوار از چالش های فضای کوچک محسوب می شود و به دلیل کمبود فضا لازم است همه قسمت ها در نظر گرفته و نهایت استفاده از آن شود به همین دلیل استفاده از کمدهای ذخیره سازی بزرگ و نامتناسب می تواند فضای زیادی را گرفته و تعادل دکوراسیون را برهم ریزد، برند ایکیا یکی از برندهای برتر در زمینه چنین مبلمانی می باشد که فضا را با ظرافت و در هماهنگی کاربردی تر می سازد و گوشه ای دنج و عملکردی ایجاد می کند.

دیزاین کنج منزل

 

ایده های ذخیره سازی فضای کوچک با قفسه بندی گوشه

با استفاده از قفسه بندی های باز در قسمت های مختلف منزل مانند نشیمن، اتاق خواب و یا دکوراسیون آشپزخانه می توانید وسایل کاربردی را سازماندهی کرده و در حین استفاده از فضاهای غیر کاربردی و بلا استفاده وسایل مورد نیاز را به خوبی سازماندهی کرده و حوزه ای منظم و هماهنگ ایجاد نمایید حتی می توانید در شکست دیوارها از قفسه های ممتد و ادامه دار استفاده کنید که با شکست دیوار هماهنگ چرخیده و تمامی قسمت ها را هوشمندانه قابل استفاده می نماید.

راهکار‌های جذاب و هوشمندانه برای کنج‌ها و گوشه‌های خالی منزل!

 

استفاده از پگ بوردها

با نصب پگ بوردها می توان برای قسمت های غیر قابل دسترس روی دیوارها قسمتی برای آویختن لوازم ضروری چه در آشپزخانه ،نشیمن و یا دفتر کاری خانگی ایجاد کرد مزایای پگ بوردها در فضاهای کوچک بر همگان آشکار گشته و به همین سبب در دکوراسیون بسیار رایج گشته است.

دیزاین کنج منزل