نورپردازی زیبا
05
سپتامبر

نورپردازی زیبا در دکوراسیون

پیش گفتار

نورپردازی یک جنبه بسیار مهم است که در بسیاری از بُعد های زندگی کاری یا خانوادگی ما انسان ها تاثیرگذار ی بسیاری دارد.یکی از این جنبه ها را می توان مبحث دکوراسیون و همچنین طراحی داخلی منزل دانست.جایی که ما به دنبال کسب آرامش و گریز از فضای خسته کننده کاری هستیم.

نورپردازی در دکوراسیون منزل

در دکوراسیون منزل می توان از نورپردازی برای زیباتر کردن و آرامش بخش تر کردن خانه استفاده کرد.این استفاده باید با هوشمندی باشد تا بتواند شما را از فضای پیرامون خود خشنود نگه دارد.یکی از موارد مهم نورپردازی استفاده از نور طبیعی خورشید است که این امر در روز و با توجه به نوع معماری خانه شما صورت می گیرد.ولی شما نیز می توانید با چیدمان درست و حرفه ای به زیباتر شدن پرتوهای نور روی جای جای خانه تان کم کنید.

راه هایی برای نورپردازی زیبا

به جای کلید برق‌های قدیمی از دیمر استفاده کنید.با این وسیله می‌توانید با تنظیم و کنترل شدت نور، نورپردازی مناسب با شرایط موجود را برای هر فضا ایجاد کنید.برای نمونه، در اتاق‌خواب نورپردازی رمانتیک و در حمام نورپردازی آرام و تسکین‌دهنده ایجاد کنید.این کار علاوه بر زیبایی و جذابیت، کمک زیادی در صرفه‌جویی مصرف انرژی شما خواهد کرد.گردگیری مرتب لامپ‌ها را فراموش نکنید زیرا این کار به تنظیم نور کمک زیادی می کند.

نورپردازی آشپزخانه

در آشپزخانه حتما از نورپردازی قسمت بالای کابینت‌ها استفاده کنید این کار می تواند به طور چشمگیری حس شما را در برقرار کردن ارتباط با نور خانه کمک کند.همچنین بالای سطوح کار، نورپردازی را می توان با نور متمرکزتر نمایاند.

حتما برای نورپردازی طبقات کتابخانه چراغ‌های دکوراتیو نصب کنید.در این‌صورت هم دکوراسیون کتابخانه شما زیباتر می‌شود و هم پیدا کردن کتاب برایتان آسان‌تر است.شما میتوانید از سنسور ها استفاده کنید تا به صورت هوشمند در زمان صبح و یا شبانگاه خانه شما را تنظیم کند.

استفاده از تکنولوژی

در فضاهایی از قبیل راهروها و ورودی‌های تاریک، انباری و پارکینگ،‌ حس‌گرهای حرکتی نصب کنید تا با بازشدن در چراغ روشن شود و تا دقایقی روشن بماند.همچنین استفاده از لامپ های LED برای مکمل عالی نورهای دیگر را هم در برنامه خود قرار دهید.