دکور آپارتمانی
04
مه

دکور آپارتمانی برای خانه های کوچک

پیش گفتار

با توجه به کوچک شدن خانه ها در دنیای امروز، شاید حس زیبای زندگی در خانه های بزرگ برای خیلی از ما قابل تصور نباشد و این اندوه را با گذراندن روزمرگی خود در دنیایی کوچک تر سپری می کنیم.

آویژه امروز مهمان شماست تا کمی بیشتر درباره همین خانه های کوچک گفتگو کنیم.درباره تزئین و دکوراسیون این خانه ها و راه های لذت بردن از این فضاهای کوچک تر را با یکدیگر مرور می کنیم.

چیدمان درست مبلمان منزل

ریزبینی بیشتر درباره چیدمان درست مبلمان، هم احساس راحتی به شما می دهد و هم اینکه می تواند خانه را بزرگ تر از آنچه هست و دلباز تر نشان دهد و به شما کمک کند تا وسایل بیشتری در آن فضای کم جا دهید.

اگر مبلمان را به شیوه ای نامناسب در خانه بچینید، فضای خانه را کوچک تر خواهید کرد.طرح، رنگ و جنس مبلمان در این باره اهمیت ویژه ای دارد.

طراحی داخلی و آویژه

استفاده از مبل های کوچک

صندلی های لوله ای و بدون دسته به شکل ظریفی با فضاهای کوچک جور درمی آید، البته بهتر است مبلمان چند کاره تهیه کنید تا در فضا صرفه جویی شود؛ تا جایی که می توانید تلاش کنید که از مبلمان بزرگ و جاگیر استفاده نکنید زیرا فضای خانه تان را تنگ تر می کند.میزهای عسلی کوچک نیز برای مبلمان کوچک تان بسیار مناسب است.

دکور آپارتمانی و زیبا

اگر می خواهید کف اتاق را خالی بگذارید، بهتر است مبلمان را در جهت های مختلف بچینید؛ مثلا می توانید هال خانه را با یک میز کوچک غذاخوری، مبل و صندلی در گوشه ای از اتاق پر کنید.در گوشه ای دیگر، رایانه، تلویزیون یا وسایل کاری خود را قرار دهید به علاوه قرار دادن میزی نیم دایره زیر یک پنجره، فضای صبحانه یا میز کاری شما را تشکیل خواهد داد.

تزیین زیبا

آشپزخانه کوچک و دردسر بزرگ

یکی از ارکان مهم هر خانه آشپزخانه آن می باشد که آویژه بیشتر خدمات خود مانند کابینت آشپزخانه مدرن، کارینت تمام چوب، قفسه ها و کشوهای چوبی، درب چوبی و .. را در پیرامون آشپزخانه انجام می دهد.ولی در خانه کوچک باید آشپزخانه را بهینه تر چید، از نگهداری وسایل بی مورد خودداری نمایید و با استفاده از چند صندلی و اوپن آشپزخانه یک میز غذاخوری زیبا تهیه نمایید.

اندازه وسایل

وسایل چند کاره یا کوچک تر از معمول به شما کمک می کند تا در استفاده از فضا صرفه جویی کنید.ماشین ظرفشویی که روی سینک قرار دارد، میزی که می تواند هم برای کار و مطالعه و هم برای صرف غذا به کار برود، وسایلی مانند بوفه، کتابخانه، میز تلویزیون هم می توانند چندکاربرده باشند و یخچال ها و ماشین های لباسشویی کوچک نمونه هایی از این موارد هستند.

امروزه در بازار میز تلویزیون هایی یافت می شود که قفسه ای شیشه ای برای گذاشتن کتاب، مجسمه و کشوهایی برای قراردادن وسایل ضروری دارند، با خرید این نوع میز تلویزیون دیگر به بوفه، کتابخانه و کمدهای کشویی نیازی نخواهید داشت.

رنگ دیوارها

رنگ سفید فدق العاده است و پیشنهاد آویژه به شما این رنگ می باشد ولی رنگ هایی مثل کرم و زرد هم نور را به خوبی منعکس می کنند و هم اتاق را گرم و راحت نشان می دهند.

گاهی می شود قفسه هایی را روی دیوار نصب کرد و ظرف ها و کتاب ها را درون آن ها قرار داد که جایگزینی مناسب برای دراور یا کمد است.همچنین وسایل بلند باعث می شود چشم به دنبال ارتفاع اتاق برود و زیاد به عرض کم خانه توجه نکند.پرده تزیینی بلند نیز ارتفاع خانه را بیشتر نشان می دهد.