دکوراسیون داخلی و نقش لوستر

دکوراسیون مهرچوب آویژه ، پدید آورنده طراحی های هنری و دارنده خلاقیت مناسب برای برآورده کردن آنچه شما دوست دارید می باشد . مهم ترین رکن در طراحی داخلی و دکوراسیون را باید خواسته ها و گرایش های محیطی و فردی مشتریان دانست ، این است راز موفقیت ما در این مسیر طولانی . امروز می خواهیم درباره لوستر با شما سخن بگوییم ، یکی از بخش هایی که شاید به ظاهر کوچک باشد ولی تاثیر خود را در دکوراسیون و طراحی داخلی خواهد گذاشت . شاید همه ما باور داشته باشیم که کابینت آشپزخانه مدرن ، درب چوبی زیبا ، کابینت ام دی اف (کابینت mdf) ، کمد  ها و … سازنده محیطی زیبا و دلنواز هستند ، ولی یادمان باشد که جزئیات کوچک گاهی می توانند تاثیری بزرگ داشته باشند .

 

اهمیت نورپردازی

نورپردازی یکی از مهم ترین قسمت های زیباتر شدن فضا و زمان مورد علاقه ما می باشد که این نگرش که یک فضا چگونه دیده شود ارتباط مستقیمی با نوع ، شدت و نحوه ی نور پردازی آن محیط نیز دارد . پس نوع نورپردازی و مکان قرارگیری منبع آن بسیار مهم است و برای آن باید از اصول و فلسفه ای خاص استفاده نمود . مهرچوب آویژه امروز در کنار شماست تا نکاتی کوتاه را با شما مرور کند .

لوستر زیبا

نورپردازی و شیوه ای مناسب

هنگامی که یک فضا را به زیبایی دکور کرده و همه وسایل را می چینید متوجه می شوید که نیاز به نورپردازی و استفاده از منبع نور ، سایه های زیبا و نمایان کردن رنگ ها و جلوه دکوراسیون به راحتی احساس می شود . مهم نیست فضایی که شما دکور کرده اید به سبک کلاسیک ، روستیک و یا مدرن باشد ، در هر صورت نور پردازی بخش مهمی از روح دکوراسیون شماست و نمی توانید آن را نادیده بگیرید. در این میان شما می توانید با لامپ های کوچک و رنگارنگ جلوه زیبایی به رنگبندی دکوراسیون خود بدهید ولی لوستر را نمی توانید نادیده بگیرید .

لوستر ها یکی از زیبا ترین المان های دکوراسیون داخلی می باشند که نه تنها زیبایی و شکوه خاصی دارند بلکه نور مناسبی را نیز برای فضای شما فراهم می کنند. یک لوستر مناسب برای فضا شما می توانند به راحتی نقطه برتر فضای شما بوده و تمامی چشم ها را به خود خیره کند .

گونه های مختلف لوستر

  •  کریستال دار
  • فلزی
  • شیشه ای
  • و غیره

فراموش نکنید که جای مناسب لوستر بسیار مهم است . مثلا شما نمی توانید لوستر را در ارتفاع پایین قرار دهید زیرا این کار بدتر موجب آزار چشم دیگران می شود و همانطور که خورشید درصورت دورتر شدن یا نزدیک تر شدن به جهان ما موجب دردسر بزرگی می شود باید ما هم یاد بگیریم که فاصله معین در هر منبع نوری می تواند زیبایی و نیاز ما را برآورده سازد .

یکی دیگر از موارد مهم اندازه لوستر است ، مثلا ما نمی توانیم در یک اتاق کوچک از لوستری بزرگ استفاده نماییم زیرا این نوع استفاده نابخردانه می تواند ارکان دیگر دکوراسیون را تحت الشعاع خود قرار دهد . همانطور که استفاده از یک لوستر کوچک در یک سالن بزرگ

پذیرایی نیز به هیچ وجه زیبا و دوست داشتنی نیست . برای محاسبه اندازه ابتدا طول و عرض فضای مورد نظر خود را بر مبنای فوت تبدیل کنید ( هر ۶۰ سانتی متر یک واحد فوت است ) سپس طول و عرض را با یکدیگر جمع کنید . عدد به دست آمده اندازه مناسب  لوستر شما به اینچ است ( هر اینچ ۲٫۵۴ سانتی متر است ).

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: