نکاتی مهم درباره تمیز کردن کابینت آشپزخانه

هر خانمی به خوبی می داند و با این امر روبرو شده است که تمیز نگاه داشتن آشپزخانه دارای پیچیدگی و ریزه کاری های زیادی است . از این رو این موضوع همیشه یک دقدقه یا چالش بزرگ به حساب می آید و برای این امرتلاش زیادی می شود .

کابینت آشپزحانه مدرن و کابینت mdf(کابینت ام دی اف) بسیار مهم هستند

یکی از جلوه های زیبای آشپزخانه کابینت های آن می باشد . و کابینت مدرن آشپزخانه با توجه به به روز بودن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ، کابینت چوب و به خصوص کابینت mdf هم با توجه به محبوبیت بالایی که دارد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد . پاک کردن و تمیز نگاه داشتن کابینت آشپزخانه خود مبحثی طولانی و مورد بخث است که اکنون به آن می پردازیم .

mdf
روش تمیز کردن کابینت mdf

برای نظافت کابینت mdf باید از اسفنج یا دستمال های نرم وغیر زبر استفاده کرد.به یاد داشته باشید که استفاده از دستمال های زبر یا اسکاج برای نظافت کابینت ها مخصوصا کابینت های براق باعث از بین رفتن سطح صیقلی و مخطوش شدن آن میشود. برای نظافت کابینت ها در صورت نیاز از پاک کننده های غیر اسیدی و الکلی استفاده شود. پس از تمیز کردن با دستمال مرطوب حتما کابینت ها را با دستمال خشک پاک کنید تا لکه های آب از روی کابینت پاک شود.

کابینت های هایگلاس هم مبحث دیگری هستند که آن ها نیز به روشی مشابه آنچه گفته شد تمیز می شوند . با این تفاوت که با دستمال نیمه مرطوب برای تمیز کردن استفاده شود و دستمال خشک بعد از کشیدن دستمال مرطوب فراموش نشود تا از لکه های ایجاد شده احتمالی آب جلوگیری شود. کابینت های چوب با اینکه بسیارزیبا هستند ولی دردسرهای خاص خود را دارند .

 

 

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: