چگونه کابینت mdf یا هر کابینت چوب را تمیز کنیم؟

همه ما به نقش پر رنگ کابینت ها در دکوراسیون آشپزخانه و نقش آشپزخانه در دکوراسیون منزل آگاهیم و می دانیم که اهمیت این مورد در زیبا نشان دادن نمای درونی منزل بسیار زیاد است . اینگونه موارد بسیار مهم و ساده هستند و با نکاتی کوچک مثل زیبا و تمیز نگه داشتن این بخش از دکوراسیون خانه می توان شگفتی زیبایی را به نمای درونی خانه بخشید .

mdf

 کابینت mdf(کابینت ام دی اف) یا هرگونه کابینت چوب را برّاق تر کنیم

کابینت های با جنس چوب بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و مثلا نقش پر رنگ کابینت mdf(کابینت ام دی اف) را به راحتی می توان احساس کرد پس باید چوب آنها براق و تمیز باشد تا نخستین چیزی باشد که چشم هر وارد شونده ای را به خود جلب می کند . نخستین گام برای براق نگاه داشتن کابینت mdf تمیز کردن آن با دستمال است ، شما باید با دستمالی خشک روی بدنه کابینت چوب خود بکشید تا گام اول برای براق کردن آن را سپری نمایید .

  • گام بعدی استفاده از شامپو فرش است که مسواک یا اسفنج (که نباید زبر و آسیب زننده باشد) را آغشته به آن کرده و بر بدنه آن بکشید تا به خوبی تمیز شود. شما همچنین می توانید به جای استفاده از شامپو فرش از هر شوینده استاندارد دیگری استفاده نمایید.
  • همانطور که می دانید در گام بعدی باید با یک دستمال نم دار روی کابینت را بکشیم تا گرد و غبار و آلودگی را به همراه مواد شونده از بدنه کابینت چوب جدا کنیم .
  •  و در مرحله ی آخر با دستمال خشک سطح آن را تمیز کنید تا رطوبت باقی مانده از بین برود.

شستن کابینت mdf

اکنون شما می توانید براقی و زیبایی کابینت mdf خود را به نظاره بنشینید و استفاده از کابینت mdf را در دکوراسیون خود موثر ببینید .

توصیه های پایانی برای کابینت mdf و هرگونه کابینت چوب

یادتان باشد که هنگام استفاده از کابینت درِ  آن را آرام باز و بسته کنید و اگر پنجره آشپزخانه در همجواری با مکانی آلوده است آن را زود به زود آن را تمیز کنید و مورد دیگری که خیلی باید به آن دقت شود جلوگیری از خیس کردن کامل کابینت است . حتی در هنگام شستشو هم باید از یک دستمال نمناک استفاده شود و دست های خیس خود را هرگز به بدنه آن نمالیم زیرا در طولانی مدت ممکن است دچار ترک خوردگی شود .

همچنین برای پاک نمودن در هایی که قاب پروفیل mdf یا آلومینیومی دارند، مراقب باشید مواد شوینده و آب به داخل درزها نفوذ نکند. زیرا با رخنه آب به درون آنها عمرشان کم تر شده و باعث کپک زدگی و ایجاد باکتری خواهد نمود و در آخر باعث خرابی در ها خواهد شد.

همچنین شما می توانید در ادامه کابینت ام دی اف های زیبای آویژه را تماشا کنید ، برای سفارش کار با شماره تلفن های موجود در تماس با ما ، به ما بپیوندید .

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: