جنسیت و رنگ

گام سوم:رنگ

رنگ یکی از پر مخاطب ترین موضوعاتی است که در هنگام خرید محصول میتواند برای مصرف کننده جذابیت داشته باشد سلیقه شخصی و علاقه مندی به برخی از رنگ های خاص از عواملی است که در انتخاب افراد تاثیر می گذارد اما در انتخاب شما در مورد کابینت و درب علاوه بر عوامل که در بالا به آن اشاره شد عوامل دیگر هم می تواند تعیین کننده باشد که به توضیح آنان در این مطلب می پردازیم.

از عوامل دیگری که می تواند بر نوع سبک انتخابی شما تاثیر بگذارد نوع رنگ بندی و جنسیت درب ها و کابینت ها است حال باید دو نکته را در نظر گرفت که این دو دسته بندی کاملا باهم تفاوت دارند کابینت از نظر جنس بدنه بیشتر ام دی اف یا لترون (نئوپان روکش دار)است که تا حد امکان بیشتر از ام دی اف استفاده می شود.

نکته حائز اهمیت این است که رنگ مصرفی ما چون پلی اورتون است نگرانی و دغدغه ای برای تغییر رنگ باقی نمی ماند.

در مورد درب چوب و ام دی اف با روکش چوب بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد از آنجایی که ما می خواهیم درب ها را با کیفیت و ضمانت بالا ارائه دهیم معمولا در انتخاب متریال با کیفیت حساسیت بالایی داریم تا بتوانیم این تضمین را هرچه بیشتر برای سفارش دهندگان محصول ایجاد نماییم.

درب ها معمولا در یک فریم داخلی قرار می گیرند که جنس آن از چوب روسی است که در درب های لوکس برای داشتن خروجی مناسب از چوب راش استفاده می کنیم تا جلوه مناسب تری و زیباتری در کار ایجاد شود.

استفاده ازمتریال های دیگر  درکابینت محدودیت هایی برای طراحان ایجاد می کند که طراح نمی تواند به آن طرح ایده آل و مدنظر برسد.

در حالی که خود متریال چوب زنده است و دارای بافت متنوعی هست و همین موضوع روی زیبایی کار تاثیر فوق العاده ای دارد و جذابیت آن را دو چندان می کند حتی می توان گفت ام دی اف با روکش چوب بازهم مناسب تر است.

متریالی چون چوب به دلیل اینکه از طبیعت گرفته شده است دارای روح و حالت زنده دارد و از آنجایی که برای پیدایش آن دست بشر دخالتی در آفرینش آن نداشته است جلوه طبیعی خود را به تنهایی دارد.

پیشنهاد ویژه این است یک بار از متریال مثل چوب استفاده شود و با این انتخاب شما می توانید کیفیت و زیبای را در کنار هم داشته باشید اگر قیمت کار انتخابی برای شما در درجه دوم اهمیت باشد شما محصولی بادوام در منزلتان داید که مدت بسیاری را می توانید از آن استفاد کنید اگر هم طرفدار تنوع هستید باید گفت متریال چوب با گذشت سالیان سال و تغییر سبک های مختلف جذابیت خود را حفظ کرده است اگر هم قیمت در اولویت اول شما برای انتخاب محصول است از متریال ام دی اف استفاده نمایید ممکن است مجبور شوید در طی مدت چندین سال دوباره آن را دوباره بازسازی کنید که به لحاظ مالی در واقع هزینه متریال هایی مثل چوب را در طی این تغییرات پرداخت کرده اید.

به طور مثال کار پی وی سی یا ممبران که در دسته بندی ار کلاسیک قرار می گیرند طراح در خیلی از زمینه ها محدود می کند ولی این طراح است که باید با ذوق و سلیقه خود محدودیت های متریال را پوشش دهد.

19a

0 دیدگاه