ویترین مغازه را زیبا بچینیم

برای داشتن یک مغازه با ویترین زیبا چه باید کرد؟ باید هزینه نمود؟ تا چه اندازه دکوراسیون مغازه در فروش موثر است؟ اسوالاتی که ممکن است در ذهن تک تک ما شناور باشد . پس از بررسیهای فراوان ،  اینگونه نتیجه گیری شده است که بله دکوراسیون تاثیر مستقیمی بر فروش دارد. اگر میخواهید فروش خوبی داشته باشید باید همواره به مشتری خود نشان دهید که بهترین را برای او میخواهید .

 

گام نحست ، بررسی مکان مورد نظر (فروشگاه)

بررسی و آنالیز محیط مغازه برای تعیین معیارها و عناصر مورد نیاز در داخل آن بسیار مهم می باشد . طراحفروشگاه را از دید مغازه دار و مشتری بررسی میکند و لیستی از نیازهای فروشنده و خریدار و نیازهای مهم در امر طراحی و ساخت تهیه میکند؛ زیرا بعضی ازخواسته های این گروهها با هم تفاوت دارند و در بعضی موارد نیز در تضاد هستند. در زیر به تعدادی از موارد کلیدی موثر در طراحی از دیدگاه سه گروه اشاره میکنیم .

سبکها و روشهای مختلفی برای طراحی فروشگاهی موجود میباشند. بسیاری معتقدند که اگر مغازه اجاره ای است یا میزان بودجه ای که برای ایجاد تغییرات در نظر گرفته اید نیز محدود است بهتر است از سیستمهای ماژولار استفاده کنید تا با هر جابجایی بتوانید دکور خود را به مغازه جدید منتقل کنید و به راحتی بتوانید با هزینه کمتر تغییر دکور دهید.

مغازه ویترین سیستم ماژولار چیست؟

در طراحی مبلمان و دکوراسیون داخلی به طور اجمالی به سیستمی گفته میشود که از کنار هم قرار گرفتن قسمتهای جداگانه
یک کل بوجود می آید. از هر جز میتوان بصورت مجزا و یا با چیدمانهای مختلف نیز استفاده کرد. از مزایای این سیستمها میتوان به کاهش هزینه در هر بار جابجایی مغازه اشاره کرد و همین طور هر از
 چند گاهی متناسب با محصولات جدید میتوان با کمترین هزینه تغییر دکوراسیون داد.

بعضی نمونه ها را چند عملکردی می نامیم ،برای مثال با تعویض یک اهرم میتوان طبقه ای که برای چیدن لباس طراحیشده است را به یک قسمت برای آویزانکردن کیف تبدیل کرد. بسیاری از تولیدکنندگان و شرکتهای دکوراسیون داخلی نمونه های متنوعی از سیستمهای ماژولار را عرضه میکنند  .

دکورهای ثابت از تنوع بسیار بیشتری برخوردارند و تا هر جا که خلاقیت طراح و توانایی ساخت اجازه دهد میتوانند متفاوت باشند.

و در پایان


پس از اینکه تصمیم گرفته شد که از چه نوع دکوراسیونی استفاده شود و بعد از بررسی کردن نیازها،یک نقشه با ابعاد واندازه دقیق از مغازه ترسیم میشود و سپس یک طرح اولیه ارائه میشود.

طراحی دو بخش در یک مغازه بسیار مهم است که اولویت اول با ویترین است و دیگری با «دیوار کلیدی» که همان دیواری است که نسبت به بقیه در وحله اول چشم مشتری به آن می افتد. طراحی این دو قسمت مهمترین تاثیر را در یک نگاه بر روی مشتری میگذارد تا او را تشوق کند که به مغازه وارد شود یا خیر.

در نهایت پس از چندین بار مشورت و تغییر در طراحی مرحله ساخت و نصب آغاز میشود.

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: